PlusLiga: Rafael Redwitz powraca na rozegranie do Asseco Resovii Rzeszów

Po ośmiu latach do Asseco Resovii Rzeszów powraca dobrze znany  rozgrywający, Rafael Redwitz. Siatkarz, który ma także francuskie obywatelstwo podpisał z podkarpackim klubem roczny kontrakt. 

 

Urodzony w brazylijskiej Kurytynie siatkarz był reprezentantem Francji a w swojej karierze występował w ligach francuskiej, włoskiej, rosyjskiej a także polskiej (AZS Częstochowa 2015-2016). Największe sukcesy świętował z Paris Volley trzykrotnie zdobywając mistrzostwo Francji (2006, 2007, 2008), a także Puchar Francji. Wybrany został również MVP I najlepszym rozgrywającym ligi francuskiej w 2008 roku. W sezonie 2009/10 występował w Asseco Resovii, z którą zdobył brązowy medal mistrzostw Polski. Po ośmiu latach, po okresie gry w Arago De Sete popularny Rafa powraca do stolicy Podkarpacia i przez najbliższy sezon występował będzie w pasiaku.

 

Duże zachodzą w ekipie Andrzeja Kowala na kolejny sezon. Włodarze klubu potwierdzili odejście siedmiu resoviaków: Jochena Schöpsa, Lukáša Ticháčka, Aleksandra Śliwkę, Dominika Depowskiego, Michała Kędzierskiego, Pawła Ruska i Elvisa Krastinsa.

Umowe z klubem przedłużył niedawno Dawid Dryja,wcześniej, w trakcie sezonu w Rzeszowie zdecydowali się pozostać libero Mateusz Masłowski i środkowy Bartłomiej Lemański oraz przyjmujący Thibault Rossard.

 

Źródło: inf.prasowa / assecoresovia.pl

Fot. Arago de Sete

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *