PlusLiga: Argentyński atakujący wraca do Polski. Bruno Romanutti nowym zawodnikiem ONICO Warszawa

Po czterech latach Bruno Romanutti wraca do PlusLigi. W nowym sezonie argentyński atakujący zagra w barwach stołecznej drużyny. Z ONICO Warszawa zawodnik podpisał roczny kontrakt.
 

 Jestem bardzo zadowolony, że w nadchodzącym sezonie będę występował w barwach ONICO Warszawa. Wracam do Polski po czterech latach i bardzo cieszę się z tego powodu. PlusLiga to nie tylko bardzo wysoki poziom siatkarski, lecz także niesamowici kibice. Nie mogę się już doczekać początku sezonu. Uważam, że powrót do Europy to dla mnie duża, sportowa szansa – powiedział po przybyciu do stolicy Bruno Romanutti. W Warszawie mierzący 194 centymetry Argentyńczyk (340 cm zasięgu w ataku, 315 w bloku) powalczy o miejsce w składzie z Rafaelem Araujo i Sharonem Vernonem-Evansem.

 

Karierę sportową rozpoczynał w rodzinnym Rosario. W sezonie 2012/2013 zdobył wicemistrzostwo kraju i został wybrany najlepszym atakującym ligi. Jego jedynym zagranicznym klubem był w latach 2013-2014 Effector Kielce, w barwach którego rozegrał 23 mecze w PlusLidze. Bruno Romanutti ma też za sobą występy w drużynie narodowej Argentyny – w 2013 roku wystąpił w Lidze Światowej i zdobył srebrny medal na Mistrzostwach Ameryki Południowej.

 

Źródło: inf.prasowa / onicowarszawa.pl

Fot. onicowarszawa.pl

 

 

 

 

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *