Artur Szalpuk zagra w LOTOSIE Treflu Gdańsk

Artur Szalpuk zagra w LOTOSIE Treflu Gdańsk

Artur Szalpuk, jeden z najlepszych polskich przyjmujących młodego pokolenia, kończy przygodę z PGE Skrą Bełchatów, a zasila szeregi LOTOSU Trefla Gdańsk. 22-letni siatkarz związał się z gdańskim klubem rocznym kontraktem.

Artur Szalpuk ma 22 lata i mierzy 202 cm. Urodził się w Olsztynie, jednak jego pierwszym klubem był warszawski MKS MDK. W PlusLidze zadebiutował w sezonie 2013/2014 w barwach AZS-u Politechniki Warszawskiej. Po dwóch latach przeniósł się do Cerradu Czarnych Radom. Spędził tam jeden sezon, pełniąc rolę podstawowego przyjmującego, po czym podpisał kontrakt z PGE Skrą Bełchatów. W ostatnich rozgrywkach sięgnął po wicemistrzostwo kraju, dotarł także do finału Pucharu Polski i występował w Lidze Mistrzów.


– Szczególnie zapamiętam zwłaszcza to srebro. PGE Skra już zawsze pozostanie tym klubem, z którym zdobyłem pierwszy medal w seniorskiej siatkówce. Oczywiście był też debiut w Lidze Mistrzów, a także finał Pucharu Polski, więc zdobyłem cenne doświadczenie. Zobaczyłem jak funkcjonuje tak duży klub, jakim jest PGE Skra i myślę, że jestem lepszym zawodnikiem niż rok temu – mówi Artur. Zawodnik za najmilsze zdarzenie w Bełchatowie uważa zwycięstwo odniesione z ZAKSĄ w hali Energia. W zakończonym sezonie wystąpił w 29 meczach ligowych, rozegrał 87 setów, zdobywając 199 punktów (172 atakiem, 19 blokiem, 8 zagrywką). Najwięcej w spotkaniu z Indykpolem AZS-em Olsztyn – 18. W turnieju finałowym Pucharu Polski odebrał nagrodę dla najlepiej zagrywającego siatkarza.

– Gdyby miał wymienić każdego z osobna, komu chciałbym podziękować, pewnie zabrakłoby miejsca, więc podziękuję ogólnie – całemu sztabowi, szczególnie fizjoterapeutom, którzy w tym roku mieli ze mną dużo pracy, oczywiście całej drużynie za ciężką pracę, Prezesom i wszystkim pracownikom klubu – wymienia Szalpuk i dodaje, iż kiedyś chciałby do PGE Skry powrócić. Póki co cieszy się z faktu gry w gdańskiej drużynie: Czuję się gotowy, by regularnie grać w wyjściowym składzie i być ważną postacią zespołu walczącego o wysokie cele. Zależało mi, by kolejny sezon spędzić w klubie, który da mi taką możliwość i dlatego cieszę się, że szybko udało nam się dojść do porozumienia z LOTOSEM Treflem. To dobrze zorganizowany klub, zlokalizowany w pięknym mieście i rozgrywający mecze w jednej z najładniejszych hal w Polsce.  Wiele obiecuję sobie również po współpracy z trenerem Andreą Anastasim, który rozwinął talent wielu graczy i jestem przekonany, że również ja pod jego okiem będę mógł nadal podnosić poziom swoich umiejętności. Wierzę, że zarówno dla mnie, jak i dla klubu, nadchodzący sezon będzie bardzo owocny – podsumował siatkarz.

 

[img title=””]media/storage/images/acd516.jpg[/img]

 

Szalpuk odnosił reprezentacyjne sukcesy już w kategoriach młodzieżowych. W 2013 roku sięgnął po srebro mistrzostw Europy kadetów i brąz mistrzostw świata w tej samej kategorii wiekowej. Od 2015 roku jest członkiem seniorskiej drużyny narodowej. W swoim pierwszym sezonie w biało-czerwonych barwach był podstawowym graczem kadry B, która dotarła do półfinału Igrzysk Europejskich, występował również w Lidze Światowej, w której Polacy uplasowali się na czwartym miejscu, a także w meczach Pucharu Świata, z którego wrócili z brązowymi medalami. Łącznie w swej reprezentacyjnej karierze wystąpił dotąd w 16 oficjalnych spotkaniach rozgrywanych pod egidą FIVB. W tym roku ponownie znalazł się w składzie kadry narodowej, z którą przygotowuje się do udziału w Lidze Światowej, ma również szanse na występ podczas rozgrywanych w naszym kraju mistrzostw Europy. – Artur to gracz, który mimo młodego wieku już prezentuje wysoki poziom, a jednocześnie cały czas chce się uczyć i poprawiać kolejne siatkarskie elementy.  Zależało mi na jego pozyskaniu, bo bardzo chciałem mieć go w swoim zespole i głęboko wierzę, że szybko stanie się jego ważną częścią – ocenia nowego zawodnika Andrea Anastasi, trener LOTOSU Trefla.

 

 

 

 

źródło: inf.prasowa / skra.pl / lotostrefl.pl

fot.: M-volley

 

 

 

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *