Benajmin Toniutti: Początki są trudne,ale efekty pracy mają być widoczne podczas mistrzostw świata

Francuzi, srebrni medaliści Ligi Narodów od tygodnia trenują w ośrodku w Montpellier. Kapitan Trójkolorowych zauważa, że początek przygotowań jest ciężki, ale ma to z czasem przynieść zamierzone efekty: ” Rozpoczęliśmy od ciężkiej, fizycznej pracy na siłowni. Pierwsze dni to były mocne obciążenia, trenerzy wprowadzali także elementy crossfitu, a wszystko po to, by krok po kroku przełożyło się to na szybkość na boisku. Pierwsze dwa tygodnie trenujemy w Montpellier, potem udamy się na tydzień do Cannes, gdzie będzie jeszcze trudniej. Choć poziom elementów typowo siatkarskich może nie będzie jeszcze wtedy idealny, ale będzie ważny na przyszłość”.

Znakomity rozgrywający nie myśli o swojej grupie, jako o faworycie do złota mistrzostw świata: „Co roku mówimy o tym, ale myślę, że zawsze jest tak samo: w siatkówce jest tyle konkurencji, że określenie „ulubiony” nie jest tak naprawdę dostosowane. Myślę, że sześć zespołów, które były w VNL Final Six (Rosja, Francja, USA, Brazylia, Polska i Serbia) kwalifikują się do tytułu. Możemy również dodać Włochy, które będą tam. Istnieje wiele zespołów, które są w stanie wygrać. Francja jest faworytem, ​​ale nie jest sama. Po naszej stronie musimy mieć ambicję, wysokie cele, musimy chcieć stanąć na podium. Ale musimy patrzeć realnie i być świadomi faktu, że konkurencja jest ogromna, i że istnieje wiele drużyn, które są w tej samej sprawie co my, które będą walczyć o medale”.

Les Bleus zagrają z Holendrami spotkanie kontrolne w dniu 11 sierpnia w Sète, a potem przyjadą do Krakowa, by zmierzyć się z Rosjanami, Polakami i Kanadyjczykami, po czym na ostatnią część przygotowań udadzą się do Paryża, gdzie 2 września zagrają towarzysko z Serbami. Srebrni medaliści Ligi Światowej drogę  po złoto  rozpoczną w  bułgarskim Ruse i w fazie grupowej zmierzą się z Kanadyjczykami, Brazylijczykami, Egipcjanami, Holendrami i Chińczykami.

Źródło: oprac.własne / ffvb.org
Fot. M-volley

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *