Effector Kielce z nowym szkoleniowcem z Turcji

Effector Kielce z nowym szkoleniowcem z Turcji

Nowym szkoleniowcem Effectora Kielce został były reprezentant Turcji Sinan Tanik. Drużyna odbyła już z nim pierwszy trening.

36-letni Sinan Tanik to pierwszym zagraniczny trener w historii zespołu z Kielc, choć w jego bogatej karierze Polska odegrała znaczącą rolę. Od 2006 do 2008 grał w barwach AZS-u Olsztyn, z którym dwukrotnie zdobył brązowy medal polskiej ligi. Był też pierwszym Turkiem grającym w najwyższej klasie rozgrywkowej w naszym kraju. Przed transferem do Polski występował w takich klubach jak Erdemisor Eregli czy Polis Pkd Ankara. Jednak najdłuższy okres w swojej karierze spędził w Halkbanku Ankara, w którym grał przez 4 lata (2004-2006 i 2008-2010). Nastepnie przeniósł się do Galatasaray Stambuł, potem do Iraklisu Saloniki, Al-Ain i Unicaji Almerii. Z Al-Ain zdobył mistrzostwo Zjednoczonych Emiratów Arabskim, natomiast z Almerią mistrzostwo Hiszpanii. Karierę zakończył w Galatasaray, gdzie zbierał pierwsze szlify trenerskie będąc w sztabie szkoleniowym tej drużyny.


Sinan Tanik był również wybitnym reprezentant swojego kraju. W tureckiej kadrze rozegrał ponad 100 meczów i zajął z nią trzecie miejsce w rozgrywkach Ligi Europejskiej w 2008 i 2010 roku. W 2011 roku był jej kapitanem na mistrzostwach Europy. W reprezentacji Turcji także uczył się fachu trenera.

Nowy opiekun kieleckiej drużyny grał na pozycji przyjmującego i mierzy 198 centymetrów wzrostu. Podpisał z Effectorem kontrakt do końca sezonu z opcją przedłużenia na kolejny rok.


inf. prasowa / Effector Kielce

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *