EUROVOLLEY POLAND 2017: Gala losowania grup już 15 listopada w Krakowie

EUROVOLLEY POLAND 2017: Gala losowania grup już 15 listopada w Krakowie

Pomimo, iż mistrzostwa Europy  odbędą się dopiero na przełomie sierpnia i września przyszłego roku, to już jutro czekają nas pierwsze emocje. W  Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie odbędzie sięGala Losowania EUROVOLLEY POLAND 2017.


Ceremonia losowania grup przyszłorocznych mistrzostw Europy rozpocznie się o godzinie 20.30, a transmisję będzie można zobaczyć na kanale Polsat Sport News. Już od godziny 20.00 możliwe scenariusze analizować będą eksperci i zaproszeni goście w studio.


Gali losowania towarzyszyć będzie prezentacja miast gospodarzy – Gdańska, Szczecina, Katowic i Krakowa. Ceremonię uświetni przygotowany program artystyczno-muzyczny, w tym występ grupy Art Color Ballet, braci Cugowskich, zespołu Red Lips i chóru Sound’n’Grace.


EUROVOLLEY POLAND 2017 odbędzie się w dniach 25 sierpnia – 3 września 2017 roku. Obok gospodarzy wezmą w nich udział reprezentacje Belgii, Bułgarii, Czech, Estonii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Rosji, Serbii, Słowacji, Słowenii, Węgier oraz Turcji.


Gospodarzom mistrzostw przysługuje prawo przydzielenia po jednej drużynie do każdej z czterech grup. Do nich zostaną następnie dolosowane drużyny z trzech kolejnych koszyków, ułożonych według rankingu Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej (ranking z 22 sierpnia 2016 r.). Według przepisów CEV, w tej samej grupie nie mogą znaleźć się jednocześnie drużyny, które walczyły ze sobą w finałowym meczu poprzednich mistrzostw Europy. W tym przypadku będą to aktualni złoci i srebrni medaliści ME – Francja i Słowenia. Na końcu losowania dowiemy się, w których miastach zagrają poszczególne grupy.

 

 

 

Źródło: inf.prasowa / pzps.pl

Fot. pzps.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *