EUROVOLLEY POLAND 2017: Ivan Zaytsev wykreślony z listy powołanych na ME?

EUROVOLLEY POLAND 2017: Ivan Zaytsev wykreślony z listy powołanych na ME?

Włoski atakujący, Ivan Zaytsev, mimo wcześniejszej obecności na liście powołanych, prawdopodobnie nie wystąpi w mistrzostwach Europy organizowanych w naszym kraju. Wszystkiemu winne są… Buty.

Ivan Zaytsev jest jedną z głównych sił Włochów na siatce, jednak ze względów pozasportowych prawdopodobnie nie zobaczymy go w polskich halach podczas zbliżających się mistrzostw Europy. Wszystkiemu winne są kontrakty i… Buty. Gwiazda włoskiej reprezentacji już wcześniej miała problemy z powołaniem ze względu na konflikt dwóch kontraktów reklamowych – umowę podpisaną przez włoską federację (z firmą Mizuno) oraz przez samego siatkarza (z firmą Adidas). Oba kontrakty zakładały, że siatkarz będzie występował w obuwiu zainteresowanych firm, tak więc warunki sponsorów były nie do pogodzenia. Ostatecznie jednak udało się wyjść z kryzysu, a Ivan Zaytsev znalazł się na liście powołanych na czempionat starego kontynentu. Co zatem poszło nie tak?

 

Po paru treningach rozegranych w butach Mizuno pierwszy młot reprezentacji Włoch uznał, że nie pasuje mu obuwie tej marki, a to stało się przyczyną wznowienia konfliktu. Jak podają włoskie media, tym razem nie udało się rozwiązać tego problemu, a prezes Włoskiego Komitetu Olimpijskiego poinformował o skreśleniu Zaytseva z listy powołanych na mistrzostwa Europy.

 

Źródło: inf.własna/gazzetta.it

Fot.: M-volley.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *