EUROVOLLEY POLAND 2017: Serbowie w ramach kolejnego etapu przygotowań do mistrzostw Europy zmierzą się z reprezentacją Słowenii

EUROVOLLEY POLAND 2017: Serbowie w ramach kolejnego etapu przygotowań do mistrzostw Europy zmierzą się z reprezentacją Słowenii

Reprezentacja Serbii, mimo nieudanego występu w turnieju finałowym Ligi Światowej, wciąż jest jednym z faworytów do zdobycia złotego medalu na zbliżającym się europejskim czempionacie. Nikola Grbić wybrał siedemnastu siatkarzy, którzy przygotowują się do tegorocznej imprezy docelowej.

Serbowie pierwszy etap przygotowań do mistrzostw Europy, a więc zgrupowanie w Bośni i Hercegowinie, mają już niemal za sobą. Selekcjoner reprezentacji Serbii, Nikola Grbić, na obóz przygotowawczy zaprosił siedemnastu siatkarzy i to z tej listy zostanie wyłoniona ostateczna kadra na turniej organizowany w naszym kraju. Zakończenie pierwszego zgrupowania i powrót do Serbii zaplanowane są na czwartego sierpnia i wtedy też serbski szkoleniowiec podejmie decyzję, czy dalsza część przygotowań będzie kontynuowana w 17-osobowym składzie.

Ważnym sprawdzianem dla Serbów będą dwa mecze kontrolne z reprezentacją Słowenii. Nikola Grbić podkreśla, że wybór partnera sparingowego nie był przypadkowy: – Tym razem nie mogliśmy przystać na żadne zaproszenie rozegrania sparingu gdzieś na wyjeździe, po prostu nie chcieliśmy tracić czasu na podróże. Umówiliśmy się natomiast ze Słoweńcami, że zagramy dwa mecze w Belgradzie, a następnie razem wylecimy do Polski na turniej docelowy. – skomentował trener reprezentacji Serbii.

Nikola Grbić zaznacza, że mimo braku medalu w tegorocznej edycji Ligi Światowej, ma bardzo duże oczekiwania wobec zbliżających się mistrzostw Europy: – Jak zawsze nasze ambicje są duże. Chcemy włączyć się do walki o medale. Jesteśmy świadomi, że obecnie jest naprawdę dużo zespołów, które grają dobrą siatkówkę, i jeżeli nie jesteśmy w pełni skoncentrowani i agresywni, możemy przegrać w zasadzie z każdym. Zdajemy sobie sprawę, że droga do strefy medalowej będzie bardzo trudna, ale myślę, że jesteśmy w stanie osiągnąć cel.

Serbowie udział w mistrzostwach Europy rozpoczną od meczu otwarcia na PGE Narodowym, gdzie zmierzą się z reprezentacją Polski. Następnie rywalizacja grupy A przeniesie się do Gdańska, gdzie serbscy siatkarze rozegrają mecze z Estonią i Finlandią.

Skład reprezentacji Serbii na zgrupowanie w Bośni i Hercegowinie:

Rozgrywający: Nikola Jovović, Maksim Buculjević
Atakujący: Aleksandar Atanasijević, DraĹžen Luburić
Środkowi: Dragan Stanković, Marko PodrašÄ?anin, Srećko Lisinac, Petar Krsmanović, Aleksandar Okolić
Przyjmujący: Uroš KovaÄ?ević, Marko Ivović, Nemanja Petrić, Milan Katić, David Mehić
Libero: Nikola Rosić, Neven Majstorović, Goran Škundrić

Źródło: skra.pl/ossrb.org/inf.własna
Fot.: M-volley.pl


(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *