EUVC 2017: Akademickie Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Kobiet i Mężczyzn w dniach 26 czerwca – 2 lipca w Rzeszowie

EUVC 2017: Akademickie Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Kobiet i Mężczyzn  w dniach 26 czerwca – 2 lipca w Rzeszowie

Wystartowały Akademickie MIstrzostwa Europy Kobiet i Mężczyzn w Piłce Siatkowej. W turnieju rozgrywanym w Rzeszowie w dniach 26 czerwca – 2 lipca Polskę reprezentują Uniwersytet Rzeszowski (kobiety) oraz Uniwersytet Rzeszowski i Politechnika Poznańska (mężczyźni).

 

Rozpoczęły się Akademickie Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Kobiet i Mężczyzn EUVC Rzeszów 2017. Miejscem zmagań jest Hala Podpromie w Rzeszowie, gdzie w niedzielę, 25 czerwca odbyła się  Ceremonia Otwarcia.

W imprezie, która potrwa w dniach 26 czerwca – 2 lipca  bierze udział 9  ekip żeńskich oraz 12 ekip męskich. Siatkarki z Uniwersytetu Rzeszowskiego w fazie grupowej zmierzą się z Uniwersytetem w Helsinkach i Uniwersystetem w Eindhoven. U Panów Polska ma dwóch przedstawicieli. W grupie A zawodnicy z Uniwersytetu Rzeszowskiego zmierzą się z ekipami z Belgii (Hoegschool PLX) i Porto. Politechnika Poznańska w grupie C ma rywali z Francji (Uniwersytet w Tuluzie) oraz Finlandii (Uniwersytet Jyvaskyla).

Swój pierwszy mecz rozegrała w poniedziałek Politechnika Poznańska, która w czterech setach pokonała fiński Uniwersytet Jyvaskyla.

[img title=””]media/storage/images/07fee1b6e4c0fc.jpg[/img]

Plan turnieju:

26 – 28 czerwca (poniedziałek-środa) : spotkania grupowe

29 czerwca (piątek) – 1/4 finału

30 czerwca (sobota) – 1/2 finału

2 lipca (niedziela) – finały

 

Zapraszamy  do śledzenia szczegółowych informacji na stronie turnieju oraz  do śledzenia relacji live na kanale You Tube

 

 

Źródło:  volleyball2017.eusa.eu/competition / pzps.pl

Fot.  volleyball2017.eusa.eu.competition

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *