GKS Katowice i ONICO Warszawa zagrają o wygraną w Memoriale Arkadiusza Gołasia, zwycięstwo Cerradu Czarnych Radom w finale turnieju w Starachowicach

GKS Katowice i ONICO Warszawa zagrają o wygraną w Memoriale Arkadiusza Gołasia, zwycięstwo Cerradu Czarnych Radom w finale turnieju w Starachowicach

Ostatni weekend przed startem PlusLigi dobiega już końca. Zespoły z ekstraklasy mają ostatnią szansę na sprawdzenie przedsezonowej formy w turniejach towarzyskich, z czego skorzystały m.in. drużyny z Katowic, Warszawy, Olsztyna i Radomia i Rzeszowa.

 

Silnie obsadzony turniej w Murowanej Goślinie, XIII Memoriał Arkadiusza Gołasia, to ostatni sprawdzian formy przed ligową inauguracją dla trzech zespołów z PlusLigi – GKS-u Katowice, ONICO Warszawy i Jastrzębskiego Węgla, oraz dla mistrza Niemiec, Berlin Recycling Volleys.

W pierwszym półfinale turnieju, w którym zmierzyły się ze sobą dwa zespoły ze Śląska, kibice nie mogli narzekać na brak emocji. Zwycięzcę górnośląskich derbów wyłonił dopiero piąty set. Trener katowiczan, Piotr Gruszka, nie ukrywa, że wygrana z Jastrzębskim Węglem ma dla GKS-u duże znaczenie. – Bardzo cieszę się z tej wygranej, bo zwycięstwa w okresie przygotowawczym są potrzebne. W obu zespołach było widać duże emocje, w końcu sezon startuje już za tydzień. Ważną dla mnie rzeczą jest także to, że na parkiecie pojawiło się dzisiaj sporo zawodników i każdy zobaczył, że jest potrzebny temu zespołowi. Tylko grając razem możemy zwyciężać i osiągać dobre wyniki. – skomentował szkoleniowiec katowickiej drużyny.

Jastrzębski Węgiel – GKS Katowice 2:3
(25:20, 15:25, 27:25, 20:25, 12:15)

Składy drużyn:

Jastrzębski Węgiel: Kampa, Oliva, Boruch, Strzeżek, R. Quiroga, Sobala, Popiwczak (L), Lushatku, Ernastowicz, Muzaj

GKS Katowice: Komenda, G. Quiroga, Krulicki, Witczak, Kapelus, Pietraszko, Mariański (L), Fijałek, Sobański, Butryn, Kalembka, Stańczak (L)


W drugim meczu Memoriału Arkadiusza Gołasia emocji również nie brakowało, jednak siatkarzom z Warszaw wystarczyły cztery sety, by sięgnąć po zwycięstwo. Zawodnicy stołecznej drużyny w finale zmierzą się z katowiczanami o zwycięstwo w turnieju.

ONICO Warszawa – Berlin Recycling Volleys 3:1

(25:18, 30:28, 18:25, 25:19)

Składy drużyn:

ONICO Warszawa: Kwolek, Brizard, Wrona, Gjorgiew, Nowakowski, Włodarczyk, Wojtaszek (L), Firlej, Samica, Kowalczyk
Berlin Recycling Volleys: van Haarlem, Carroll, Kromm, White, Okolic, Perry, Turski, Russell


W Starachowicach zakończył się Turniej Partnerstwa Regionalnego. W finale zmierzyły się ze sobą zespoły z Radomia i Olsztyna, a po pięciu setach lepsi okazali się siatkarze Cerradu Czarnych. Trzecie miejsce w turnieju wywalczyli natomiast zawodnicy Łuczniczki Bydgoszcz, w małym finale pokonując holenderski zespół, Abiant Lycurgus Volleybal.

Indykpol AZS Olsztyn – Cerrad Czarni Radom 2:3

(34:36,25:15,15:25,25:21,14:16)

Składy drużyn:

Indykpol AZS Olsztyn: Woicki (3), Kochanowski (21), Pliński (16), Andringa (6), Rousseaux (15), Hadrava (12), Żurek (L), Scheerhoorn (2), Buchowski (1), Kańczok, Makowski, Zniszczoł (1)
Cerrad Czarni Radom: Droszyński (6), Teryomenko (6), Żaliński (9), Filip (25), Huber (10), Fornal (20), Wasilewski (L), Ziobrowski, Ostrowski (1), Kwasowski (2)


Łuczniczka Bydgoszcz – Abiant Lycurgus Volleybal 3:0
(25:17, 25:12, 25:8)

Składy drużyn:

Łuczniczka Bydgoszcz: Ananiev (9), Goas (3), Jurkiewicz (11), Szalacha (8), Batagim (16), Filipiak (8), Kowalski A. (L), Gryc (3), Sieńko, Bobrowski (2)

Abiant Lycurgus Volleybal: Kooistra (4), Van Gastel (3), Van Schie (5), Scheper (4), Mora Sabate, De Vreis (2), Maatson (L), Gortzak, Lapkor (6), Nyeboer (L)

 

 

 

Źródło: siatkowka.gkskatowice.eu/onicowarszawa.pl/indykpolazs.pl/luczniczkabydgoszcz.pl
Fot.: M-volley.pl
(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *