IO RIO: Brazylijska samba na Copacabanie w wykonaniu Alisona i Bruno, tryumf Niemek w turnieju kobiet

IO RIO: Brazylijska samba na Copacabanie w wykonaniu Alisona i Bruno, tryumf Niemek w turnieju kobiet

Poznaliśmy nowych mistrzów olimpijskich.  To Niemki  Laura Ludwig  i Kira Walkenhorst a u Panów Alison Cerutti  i  Oscar Schmidt Bruno  okazali się  najlepsi.

 

To były piękne dni zmagań na najsłynniejszej plaży świata. W deszczu i słońcu  kibice oglądali zacięte, pełne zwrotów akcji pojedynki najlepszych. Poznaliśmy  wreszcie medalistów  Igrzysk Olimpijskich.


Najpierw zakończył się turniej Pań. Brazylia  zdołała ugrać jedynie srebro. Duet Agatha Bednarczuk / Barbara Seixas de Freitas przegrał rywalizację z niesamowicie grającymi cały czas Niemkami Laurą Ludwig / Kirą Walkenhorst. Zwyciężczynie tegorocznego Turnieju Grand Slam World Tour w Olsztynie nie dały gospodyniom szans, pewnie wygrywając w dwóch setach.


O tym, kto odbierze brązowe krążki zadecydował tie-break, w którym lepsze okazały się Amerykanki Kerri Walsh – Jennings / April Ross. Tym samym druga brazylijska para Larisa Franca / Talita Da Rocha pozostała bez medalu.

 

 

Na  pożegnanie z Copacabaną, w meczu o brąz u Panów zmierzyły się dwie europejskie pary. Górą byli Holendrzy Alexander Brouwer/Robert Meeuwsen, którzy w starciu o brązowy medal pokonali 2:0 rosyjską parę Wiaczesław Krasilnikow/Konstantin Siemionow.

 

Wielka feta  i radość wybuchła po końcowym gwizdku w finale. Brazylijczycy Alison Cerutti i Bruno Oscar Schmidt udowodniili swoją wyższość nad Włochami Paolo Nicolaiem i Danielem Lupo. Jest to wielki powrót Brazylii na olimpijski szczyt po 12 latach.


 
Wyniki spotkań  w fazie medalowej turnieju kobiet:
 
Larissa / Talita  ( Brazylia ) – Walsh Jennings / Ross (  USA)  1:2 ( 21:17, 17:21, 9:15)
Ludwig / Walkenhorst ( Niemcy)  –  Agatha / Barbara ( Brazylia )   2:0 ( 21:18, 21:14)
 
 
Wyniki spotkań w fazie medalowej  w turnieju mężczyzn:
 

Krasilnikow/ Siemionow (Rosja) – Brouwer/Meeuwsen (Holandia)  0:2 (21:23, 20:22)

Nicolai/  Lupo (Włochy)   – Alison /Bruno Schmidt (Brazylia)  0:2 (19:21, 17:21)

 

 Źródło : inf. własna / fivb.com

 Fot. fivb.com

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *