IO RIO : Dwa finały brazylijsko – europejskie na Copacabanie

IO RIO : Dwa finały brazylijsko – europejskie na  Copacabanie

  Cztery  bardzo wyrównane starcia półfinałowe w nocy z wtorku na środę czasu polskiego i dwa finały dla gospodarzy.  Po ekscytującym tie-breaku  w walce o złoto zameldowali się Alison / Bruno Schmidt, którzy zagrają przeciwko włoskiemu duetowi Nicolai / Lupo.  Panie stoczą pojedynek niemiecko – brazylijski. Wspaniale spisujące się Niemki, Ludwig / Walkenhorst powalczą z parą Agatha/ Barbara.

 

 

Arena do siatkówki plażowej  na słynnej  brazylijskiej plaży żyje do późnych godzin wieczornych. Jednak już w pierwszym spotkaniu  licznie zgromadzeni brazylijscy kibice zostają uciszeni za sprawą  pewnego zwycięstwa Niemek. Mistrzynie Europy i zwyciężczynie tegorocznego Grand Slam w Olsztynie nie dały szansy rywalkom i wygrały swój mecz 2:0. W finale spotkają się z  faworyzowanymi Brazylijkami Agatha/ Barbara, które  odprawiły w dwóch setach Amerykanki.


Walkę o złoto zapowiadają Alison / Bruno Schmidt, którzy po kosmicznym wręcz, pełnym zwrotów akcji meczu, tryumfowali w tie-breaku. Holendrzy nie przegrali do tej pory w turnieju żadnego spotkania. Doprowadzili wprawdzie świetnymi blokami do wyrównania stanu rywalizacji ale to  Canarinhos  wykorzystali drugą piłkę meczową.


W drugim półfinałowym starciu do wyłonienia zwycięzcy również potrzebny był  tie-break. Włoska para Nicolai / Lupo  mimo porażki w premierowej odsłonie zdołała  ograć Rosjan.


 

Pierwszych medalistów IO W RIO poznamy w nocy ze środy na czwartek czasu polskiego. Mecze o brąz kobiet zostały zaplanowane na godzinę 3.00 , zaś finały kobiet na 5.00. Panowie rozegrają swoje spotkania w nocy z czwartku na piątek czasu polskiego.

 

 

Wyniki spotkań półfinałowych :

 

Larissa/ Talita ( BRA)  – Ludwig / Walkenhorst ( GER )   0:2  ( 18:21, 12:21)


Walsh-Jenings / Roos ( USA) – Agatha / Barbara ( BRA)    0:2  ( 20:22, 18:21)

 


 

Alison / Bruno Schmidt ( BRA)  – Brouwer / Meeuwsen ( NED)   2:1 ( 21:17, 21:23, 16:14)


Nicolai / Lupo ( ITA) – Semenov /Krasilnikov ( RUS)   2:1  (15:21, 21:16, 15:13)


 

Źródło: inf. własna / fivb.com

Fot. fivb.com

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *