IO RIO: Podsumowanie ćwierćfinałów – znamy pary półfinałowe

Spotkania ćwierćfinałowe przyniosły wiele emocji, a także zaskoczeń. W półfinale zmierzą się ze sobą USA z Włochami oraz Rosja z Brazylią.

Kanada – Rosja 0:3 (15:25, 20:25, 19:25)

W walce o grę w półfinale Kanadyjczycy nie podjęli wyrównanej walki z Rosjanami. Popełniali za to wiele błędów, dzięki czemu podopieczni trenera Alekny mogli skupiać się na punktowaniu z zagrywki oraz swoich skutecznych atakach. Podopieczni Glenna Hoaga okazali się bezradni i przegrali 0:3.

Polska – USA 0:3 (23:25, 22:25, 20:25)

Na Polakach ciąży ćwierćfinałowa klątwa, której nie zdołali przełamać. Było to słabe spotkanie Biało-Czerwonych, pełne kłopotów z zagrywką i z przyjęciem, a do tego w ostatnim secie szczególnie widoczny był brak lidera. Amerykanie okazali się lepsi w każdym elemencie i zwyciężyli w trzech setach.

Włochy – Iran 3:0 (31:29, 25:19, 25:17)

Mecz ten był odmienny od poprzednich, ponieważ obie drużyny zagrały na wysokim poziomie, nawiązując wyrównaną walkę. W pierwszym secie drużyny nie odskakiwały w punktacji na więcej niż ‘oczko’, jednak Irańczycy nie zdołali wykorzystać piłek setowych. Włosi natomiast w kolejnych setach eliminując błędy prezentowali się o wiele lepiej niż w pierwszej partii i dzięki skutecznym blokom, atakom i zagrywce, wygrali 3:0.

Brazylia – Argentyna 3:1 (25:22, 17:25, 25:19, 25:23)

Pierwszego seta lepiej rozpoczęli Argentyńczycy, ale w końcówce na prowadzenie dzięki dobrym akcjom wyszli Brazylijczycy. W drugiej odsłonie po pojawieniu się Facundo Conte na boisku to podopieczni Velasco nie dali szans zawodnikom z Brazylii. Ostatnie dwie partie spotkania należały do gospodarzy, którzy pokazywali konsekwentną grę i odskoczyli na kilka punktów.

W półfinałach zmierzą się zatem zespoły: USA z Włochami oraz Rosji z Brazylią.