IO RIO: Zwycięstwo w trzech setach z reprezentacją Kuby

Polska drużyna bez problemu wygrywa z Kubą w trzech setach.

Polacy mecz rozpoczęli od skutecznego bloku na Javierze Jimenezie. Przy wyniku 5:1 dla Polaków, kubański trener poprosił o przerwę. Lepiej prezentowali się Biało-Czerwoni, którzy utrzymywali kilkupunktową przewagę, za to po stronie Kuby można było dostrzec pojawiające się znaczące błędy, w ataku i przyjęciu. Pomyłka Michała Kubiaka, jaką była zagrywka w siatkę, nie niosła za sobą konsekwencji, gdyż podopieczni Stephana Antigi prowadzili 17:12. Po fantastycznym rozbiciu kubańskiego bloku przez Michała Kubiaka (21:18), o czas poprosił trener Nicolas Vives. Float piotra Nowakowskiego zakończył seta, 25:18.

Druga odsłona rozpoczęła się od dalszej przewagi polskich zawodników (3:1). Zawodnicy z Kuby okazali się bezsilni jeżeli chodzi o wyrównanie wyniku, seria popełnianych przez nich błędów temu nie sprzyjała. Michał Kubiak popisał się mocnym serwisem, a na miejsce Karola Kłosa wszedł Mateusz Bieniek. Dzięki Rafałowi Buszkowi Polacy rozegralii pierwszą piłkę setową (24:14), po czym wygrali 25:15.

Trzeci set nie był inny od poprzednich (3:1), skuteczność towarzyszyła akcji Dawida Konarskiego (5:2). Zepsute zagrywki pojawiły się po obu stronach siatki (7:5). Fantastyczne ominięcie wysokiego bloku przez Konarskiego, a następnie as serwisowy Fabiana Drzyzgi zwiększyły przewagę polskiego zespołu. Pierwszy swój punkt w meczu pod koniec seta zdobył Bartosz Bednorz (23:15). Mecz zakończył na siatce Mateusz Bieniek (25:17).

PolskaKuba 3:0 (25:18, 25:15, 25:17)

Składy:

Polska: Kurek, Kłos, Łomacz, Kubiak, Mika, Zatorski (L) oraz Konarski, Drzyzga, Buszek, Nowakowski

Kuba: Scull, Goide, Rendon, Osoria, Hernandez, Rojas, Garcia (lL) oraz Lopez, Gonzalez, Rojas (L)