PlusLiga: Trzysetowe zwycięstwo Jastrzębskiego Węgla z beniaminkiem

Jastrzębianie wygrali z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie w trzech setach, dzięki czemu awansowali na 6. miejsce w tabeli PlusLigi. Goście z Zawiercia robili co mogli, szczególnie w drugiej i trzeciej partii, kiedy niewiele zabrakło im do zwycięstwa. Ostatecznie jednak podopieczni Ferdinando De Giorgiego byli lepsi i to oni zdobyli trzy punkty.

W pierwszym secie od początku zdecydowanie lepsi byli gospodarze, którzy wypracowali sobie wysoką przewagę i utrzymywali ją w kolejnych akcjach. W końcówce seta zawiercianie mieli serię kilku punktów z rzędu, lecz ostatecznie set zakończył się błędem w polu serwisowym Łukasza Swodczyka.

Druga odsłona była bardziej wyrównana, choć nadal minimalnie lepsi byli jastrzębianie. Goście z Zawiercia doprowadzili do remisu (11:11), dzięki czemu gra była bardziej zacięta (14:14). Zawiercianie wyszli na jednopunktowe prowadzenie, które utrzymywali w kolejnych akcjach (16:17). W końcówce seta sytuacja odwróciła się i to jastrzębianie ponownie byli minimalnie lepsi, mimo że set rozstrzygnął się na przewagi (30:28).

Trzecia partia rozpoczęła się od dwupunktowego prowadzenia jastrzębian, którzy utrzymywali prowadzenie przez pierwszą część seta. Sytuacja jednak odwróciła się i po chwili to goście objęli dwupunktowe prowadzenie, lecz podopieczni Ferdinando De Giorgiego natychmiast odrobili straty (16:16). W końcówce seta walka była wyrównana i toczyła się punkt za punkt, lecz ostatecznie lepsi okazali się jastrzębianie, którzy wygrali cały mecz.

Jastrzębski Węgiel – Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:0
(25:15, 30:28, 25:22)
MVP: Maciej Muzaj

Jastrzębski Węgiel: Salvador Hidalgo Oliva, Maciej Muzaj, Wojciech Sobala, Damian Boruch, Lukas Kampa, Jason DeRocco, Jakub Popiwczak (L) oraz Marcin Ernastowicz, Karol Gdowski (L)

Aluron Virtu Warta Zawiercie: Grzegorz Bociek, Łukasz Kaczorowski, David Smith, Grzegorz Pająk, Michał Żuk, Łukasz Swodczyk, Taichiro Koga (L) oraz Hugo de Leon Guimarães, Kamil Długosz, Maciej Zajder, Kacper Popik

Źródło: inf. własna