KMŚ: Konferencja prasowa przed fazą grupową w Rzeszowie

Klubowe Mistrzostwa Świata ruszają lada moment. Od poniedziałku, 26 listopada kibice będą mogli  oglądać najlepszych siatkarzy świata w Płocku , Rzeszowie. Finałowe mecze zostaną rozegrane w Częstochowie w dniach 1-2 grudnia. W Rzeszowie odbyła się konferencja prasowa przed tą imprezą,  na której obecni byli organizator – Tomasz Cieślik, ambasador turnieju – Krzysztof Ignaczak, Prezes Zarządu Asseco Resovii Rzeszów – Bartosz Górski, trener Asseco Resovii Rzeszów – Gheorghe Cretu, kapitan drużyny – Marcin Możdżonek i atakujący zespołu, mistrz świata 2018 – Damian Schulz.

 

Jak poinformował główny organizator, Tomasz Cieślik, rzeszowscy kibice od wtorku będą mogli zakupić oficjalne gadżety turnieju. Wyraził też zadowolenie z faktu, iż faza grupowa tej imprezy odbędzie się w mieście, gdzie jest gorąca siatkarska publiczność. Kilka słów dodał Krzysztof Ignaczak, który po raz drugi jest Ambasadorem i twarzą Klubowych Mistrzostw Świata.

Z całą pewnością turniej KMŚ jest to duże wydarzenie dla siatkarzy i dla klubu. Już miałem przyjemność w tym turnieju uczestniczyć parokrotnie. Dzięki udziałowi w nim możemy zderzyć się z najlepszą światową siatkówką, możemy podpatrzeć jak trenują inne zespoły i realizują swoje zadania, jakich rozwiązań taktycznych używają. W tym roku mamy niesamowite szczęście, że to my jesteśmy gospodarzem jednej grupy i będziemy mogli rzeszowskim kibicom zaprezentować się na tle najlepszych zespołów na świecie, bo w tym turnieju już słabych drużyn już nie ma – zakończył środkowy i kapitan  rzeszowskiego zespołu, Marcin Możdżonek.

Dla rzeszowian, którzy z każdym kolejnym spotkaniem prezentują się na boisku coraz lepiej, udział w turnieju będzie swego rodzaju bonusem, by  zmierzyć się z najlepszymi zespołami na świecie. – Cały czas szukamy najlepszych rozwiązań dla naszej drużyny, widać już poprawę i efekty pracy nad detalami i więcej  pozytywnych reakcji, które pojawiają się w naszej grze. Chciałbym zaznaczyć rolę kibiców i życzyć sobie, by gorąca  atmosfera taka jak podczas meczu z  ZAKSĄ  była na każdym naszym spotkaniu. Dla mnie najważniejszy na ten moment jest mecz przeciwko zespołowi z Olsztyna– skomentował trener Gheorghe Cretu. – Napewno zrobimy wszystko, by zakwalifikować się do półfinałów. Jesteśmy topowym zespołem, z topowymi zawodnikami, więc wszyscy zasługują żebyśmy zaprezentowali naszą najlepszą siatkówkę.

–  Od samego początku wiedzieliśmy, że będzie to ogromne wydarzenie dla miasta, kibiców, sponsorów, a przede wszystkim dla naszej drużyny. Jesteśmy szczęśliwi, że będziemy w tym turnieju uczestniczyć.  Będziemy mogli się zmierzyć z najlepszymi zespołami na świecie. Jest to niesamowita szansa dla naszych kibiców, by zobaczyć najlepszych zawodników w akcji. Zachęcam gorąco do takiego wsparcia, jakie otrzymaliśmy w ostatnim domowym meczu, bo wróciło to nasze stare Podpromie i myślę, że to przełamanie w Gdańsku i ta praca wreszcie przynosi efekty. Mocno  wierzę w to, że będziemy w każdym meczu walczyć o zwycięstwo,  o to by promować nasz klub, nasze miasto i sponsorów na arenie światowej – ocenił Prezes Zarządu Asseco Resovii, Bartosz Górski.

 

Rywalami podkarpackiej ekipy będą zespoły z najwyższej półki. Na początek,  brazylijska Sada Cruzeiro,  po dniu przerwy Pasy zagrają z irańskim Khatam Ardakan, a na koniec spotkanie z włoskim Trentino Volley.

Jak układ sił ocenia były reprezentacyjny libero? – Moim zdaniem Trentino Volley jest faworytem naszej grupy. Zespół, który obserwowałem podczas spotkań ligi włoskiej, jest jednym z najbardziej utytułowanych zespołów. Do stolicy Podkarpacia przyjedzie również brazylijski zespół Sada Cruzeiro i najmniej znany irański zespół,  Każdy turniej rządzi się swoimi prawami, przystępuje do niego z białą kartką, więc moim zdaniem, każda z drużyn ma szansę, by triumfować w Klubowych Mistrzostwach Świata – powiedział Krzysztof Ignaczak.

 

Atakujący Asseco Resovii po raz pierwszy weźmie udział w KMŚ i zapowiada walkę o jak najlepsze wyniki – Miałem do czynienia z irańskim stylem gry w trakcie Ligi Narodów, był to niewątpliwie jeden z najbardziej gorących pojedynków, jaki w życiu rozegrałem. Dzięki temu, wiem czego się spodziewać. Ja osobiście nie miałem możliwości zagrać w takim turnieju. Dla mnie to będzie zaszczyt i mogę zapewnić, że zrobimy wszystko żeby w każdym meczu starać się o zwycięstwo. Damy z siebie 100%, tak by kibice w hali i przed telewizorami byli zadowoleni z naszej postawy – zakończył Damian Schultz.

 

 

Organizatorzy turnieju przygotowali dla kibiców specjalne promocje:

Bilet Rodzinny – 4 bilety w cenie 3

Bilet seniora – Osoby powyżej 60 roku życia mogą nabyć bilet na każdy dzień meczowy w cenie 19pln!

Bilet U18 – Każda osoba poniżej 18 roku życia kupi bilet na dwa mecze jednego dnia za jedyne 15pln. Dodatkowo – na każde 10 osób, bilet dla opiekuna jest za darmo! Więcej informacji -> szkoly@pse.agency

Bilet grupowy – dla 10 osób i więcej. Cenę biletów dla każdej grupy ustalamy indywidualnie!

Więcej informacji -> grupowe@pse.agency

Bilety dostępne na platformie eBilet.pl.

 

http://TERMINARZ FAZY GRUPOWEJ:

 

 

 

 

Źródło:. inf.własna / assecoresovia.pl
Fot. M-volley

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *