KMŚ: Rosjanie pewnie wygrywają łódzką grupę. Bełchatowianie szykują się do wyjazdu do Krakowa

Siatkarze Zenitu, z będącym w dobrej   formie Wilfredo Leonem, bez większych problemów pokonali bełchatowską PGE Skrę w trzech setach i tym samym bez porażki wygrali grupę B.
Podopieczni Roberto Piazzy jeszcze przed tym meczem mieli zapewniony bilet do Tauron Areny i wyjeżdżają z Łodzi z dwoma zwycięstwami na koncie.

Pierwsza partia to wyrównana walka. Żółto-czarni mieli swoje szanse na objęcie prowadzenia w meczu ale to w końcówce skuteczniejsi okazali się Rosjanie, którzy za sprawą udanego ataku Matta Andersona wygrali pierwszą odsłonę na przewagi (27:29).

Bardzo dobrze na boisku czuł się Wilfredo Leon, który nie zwalniał ręki w ważnych momentach. Siatkarze Alekny w drugiej partii już po drugiej przerwie technicznej wypracowali sobie przewagę (15:20), której nie oddali już do końca, a na tablicy wyników było już 0:2.

Bełchatowianie, którzy grali dziś bez Bartosza Bednorza, w trzeciej części spotkania nadali popełniali sporo błędów własnych, co skrzętnie wykorzystywał rywal. Gdy dołożyli do tego skuteczną zagrywkę ( 8:14) (11:19), stało się jasne, że mecz zakończy się w trzech setach. Pomimo dobrych pojedynczych akcji bełchatowian i zagrywki Ebadipoura w końcówce, w ostatniej akcji tego meczu ten sam zawodnik zepsuł serwis i mecz zakończył się przy stanie 16:25 dla rywala.

PGE Skra Bełchatów – Zenit Kazań 0:3

(27:29, 20:25, 16:25)

Składy drużyn:

PGE Skra Bełchatów: Grzegorz Łomacz, Mariusz Wlazły, Milad Ebadipour, Nikolay Penchev, Srećko Lisinac, Karol Kłos, Kacper Piechocki (libero) oraz Aleksandar Nedeljković, Milan Katić, Marcin Janusz, Szymon Romać

Zenit Kazań: Matthew Andreson, Artem Volvich, Alexander Butko, Wilfredo Leon, Alexey Samoylenko, Maxim Mikhaylov, Alexey Verbov (libero) oraz Loran Alekno, Nikita Alekseev

Źródło: inf.własna