KMŚ: „To wspaniałe, że możemy wziąć udział w tym prestiżowym wydarzeniu”

Już od wtorku, 12 grudnia w Opolu i w Łodzi podziwiać  będzie można najlepszych siatkarzy świata. Historyczne dla polskich kibiców Klubowe Mistrzostwa Świata potrwają do 17 grudnia, kiedy to w krakowskiej Tauron Arenie poznamy zwycięzcę.

 

Również po raz pierwszy w czempionacie ligowych zespołów wezmą udział aż dwie polskie drużyny. O zwycięstwo w turnieju powalczą ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, jako krajowy mistrz, oraz PGE Skra Bełchatów, która otrzymała dziką kartę.

Jak przyznaje Konrad Klecha, dyrektor turnieju, wszystko jest dopięte na ostatni guzik – Jesteśmy dumni, że możemy wspólnie z FIVB organizować Klubowe Mistrzostwa Świata w Siatkówce Mężczyzn po raz pierwszy w Polsce. Chcielibyśmy podziękować FIVB za okazane zaufanie. Polska miała już okazje organizować szereg ważnych turniejów siatkarskich, ale ciągle brakowało nam Klubowych Mistrzostw Świata.

Drużyny są już na miejscu i zarówno trenerzy jak i zawodnicy nie ukrywają zadowolenia z faktu, że impreza odbędzie się w naszym kraju.

Jesteśmy szczęśliwi, że możemy być częścią tego niesamowitego wydarzenia oraz że mamy możliwość grać z najsilniejszymi drużynami na świecie – wypowiadał się trener PGE Skry Bełchatów Roberto Piazza na konferencji prasowej przed KMŚ w Łodzi, gdzie rywalami bełchatowian będą Shanghai VC, Personal Bolivar oraz Zenit Kazań.

To wspaniałe, że możemy wziąć udział w tym prestiżowym wydarzeniu i mam nadzieję mieć okazję uczyć się i grać od najlepszych drużyn. Mam także nadzieję, że będziemy mogli to robić także w przyszłości – skomentował także udział w turnieju kapitan  chińskiego teamu, Zang Chen.

 

Niełatwe zadanie czeka także mistrza Polski, który w Opolu w fazie grupowej zmierzy się  w walce o finał Sarmayeh Bank VC, Sadą Cruzeiro  oraz Cucine Lube Civitanova.

Kędzierzynianie na czele ze swoim kapitanem , Benjaminem Toniuttim, zapowiadają walkę o jak najlepszy wynik przed własną publicznością.– Cieszę się, że tu jesteśmy i weźmiemy udział w mistrzostwach. Mamy tu najlepsze drużyny z Ameryki Południowej, Europy i Azji, które reprezentują różne style gry siatkarskiej i tak naprawdę różne rodzaje siatkówki. To będzie ciekawe doświadczenie oglądać takie zmagania, które wiadomo, że będą na wysokim poziomie. Dobrze jest brać w tym udział.

Dobrze, że turniej odbywa się w Polsce – jestem pewien, że można liczyć na dobrą organizację. To jednocześnie wielki  honor być tutaj i brać udział w KMŚ, zwłaszcza, że to pierwszy raz tej drużyny jako klubu w mistrzostwach. Zrobimy wszystko, by znaleźć się przynajmniej w półfinale, a później będziemy myśleć, co dalej – w dobrych słowach o organizacji wyraża się serbski środkowy mistrza Włoch, Dragan Stankovic.

 

 

TERMINARZ TURNIEJU:

Grupa A (Opole):

12 grudnia(wtorek):

17:30 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Sarmayeh Bank VC

20:30 Sada Cruzeiro – Cucine Lube Civitanova

13 grudnia (środa):

17:30  ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Cucine Lube Civitanova

20:30  Sarmayeh Bank VC – Sada Cruzeiro

14 grudnia (czwartek):

17:30  ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Sada Cruzeiro

20:30  Sarmayeh Bank VC – Cucine Lube Civitanova

Grupa B (Łódź):

12 grudnia (wtorek):

17:30  Zenit Kazań – Personal Bolivar

20:30  PGE Skra Bełchatów – Shanghai VC

13 grudnia (środa):

17:30  Zenit Kazań – Shanghai VC

20:30  PGE Skra Bełchatów – Personal Bolivar

14 grudnia (czwartek):

17:30  Personal Bolivar – Shanghai VC

20:30  PGE Skra Bełchatów – Zenit Kazań

Faza finałowa (Kraków):

15 grudnia (piątek): Mecz Gwiazd PlusLigi Północ kontra Południe

16 grudnia(sobota):
17:30  I półfinał
20:30  II półfinał

17 grudnia(niedziela):
17:30  Mecz o trzecie miejsce
20:30  Finał

Źródło:  oprac.własne / inf.prasowa pzps.pl / kmspolska.pl
Fot: kmspolska.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *