KMŚ: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle żegna się z turniejem

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle musieli uznać wyższość przeciwników z Brazylii. Mimo wysokiego prowadzenia w drugim secie i szansy na wyrównanie stanu punktowego w tym meczu, nie zdołali utrzymać przewagi i postawić się świetnie grającemu zespołowi Sady Cruzeiro Vôlei.

Lepiej ten mecz zaczęli Brazylijczycy, którzy po świetnych zagrywkach Leal’a schodzili na przerwę techniczną z pięciopunktowym prowadzeniem (3:8). Za sprawą skutecznych zagrywek Mateusza Bieńka, kędzierzynianie zaczęli odrabiać straty (7:8). Siatkarze ZAKSY mieli spore problemy z przełamaniem bloku przeciwników, przez co trener Andrea Gardini musiał prosić o czas dla swojego zespołu (9:15). Brazylijczycy bardzo dobrze radzili sobie w obronie, dzięki czemu sukcesywnie powiększali swoją przewagę (10:18). Nie pomogły zmiany, które w końcówce wprowadził trener drużyny z Kędzierzyna-Koźle, to Brazylijczycy mogli cieszyć się z prowadzenia w tym meczu.

Początek drugiej partii w wykonaniu ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, wyglądał już nieco lepiej. Pomogły również błędy własne Brazylijczyków, dzięki czemu to kędzierzynianie wyszli na prowadzenie (5:3). Świetnie w zagrywce spisywał się Mateusz Bieniek, powiększając przewagę swojego zespołu (9:5). Siatkarze ZAKSY wyraźnie poszli za ciosem i wypracowali sobie pięciopunktową przewagę, przez co trener Marcelo Rodolfo Mendezie musiał prosić o czas (11:6). Zawodnicy Sady Cruzeiro próbowali odrabiać straty, jednak kędzierzynianie nie zamierzali odpuścić i po punktowym bloku Mateusza Bieńka, to oni schodzili na przerwę techniczną z przewagą (16:11). Brazylijczycy zdołali jednak wrócić do swojej gry z poprzedniego seta i po punktowym ataku Leal’a doprowadzili do remisu (17:17). Mimo prowadzenia przez cały set, to siatkarze ZAKSY musieli gonić wynik. Po emocjonującej końcówce rozgrywanej na przewagi, Brazylijczycy okazali się lepsi.

Przegrany drugi set podziałał wyraźnie deprymująco na siatkarzy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, którzy na pierwszą przerwę techniczną zeszli z trzypunktową stratą do przeciwników (5:8). Kędzierzynianie nie mogli poradzić sobie z piekielnymi zagrywkami Brazylijczyków, przez co ich strata punktowa stale rosła (9:15). Rozpędzeni siatkarze Sady Cruzeiro nie odpuszczali i kolejnymi atakami rozbijali ZAKSE Kędzierzyn-Koźle. Gospodarze zdobywali pojedyncze punkty, ale popełniali również sporo błędów własnych. Pewnie grający zespół z Brazylii, po punktowym ataku Isac’a Santos, zakończył to spotkanie.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Sada Cruzeiro Vôlei 0:3

(13:25, 30:32, 20:25)

Składy zespołów:

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Łukasz Wiśniewski, Mateusz Bieniek, Maurice Torres, Rafał Buszek, Benjamin Toniutti, Sam Deroo, Paweł Zatorski (L)  oraz Rafał Szymura, Kamil Semeniuk, Sławomir Jungiewicz.

Sada Cruzeiro Vôlei: Nicolas Uriarte, Evandro Guerra, Roberlandy Simon Aties, Leal, Isac Santos, Filipe Ferraz, Sergio Nogueira (L) oraz Eder Levi Kock.

Źródło: inf. własna