Konferencja prasowa na Inaugurację sezonu 2016-2017

Konferencja prasowa na Inaugurację sezonu 2016-2017

Już w piątek startuje długo wyczekiwana Plus Liga. Wraz z nią zmiany i nowości. Z tej okazji została zorganizowana specjalna konferencja prasowa, w której udział wzięli przedstawiciele wszystkich  szesnastu klubów. W rolę konferansjera wcielił się Krzysztof Ignaczak.

 

 

Organizator konferencji, Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej wraz z partnerem operatorem sieci Plus, zaprosił do uczestnictwa przedstawicieli wszystkich klubów, które już w piątek rozpoczną ciekawie zapowiadający sezon 2016/2017. Konferencja odbyła się w  Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

W CNK zjawiło się aż 16 graczy PlusLigi – po jednym z każdej drużyny. To podkreślenie faktu, że po raz pierwszy w historii zawodowej ligi liczy ona aż tak wiele ekip. Witamy w naszym gronie beniaminków ze Szczecina oraz Katowic. Liczymy, że pomogą wspólnie podnosić jakość i siłę ligi mistrzów świata – podkreśla prezes zarządu Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A. Artur Popko i dodaje:


 – To bardzo ważny sezon, który poprzedza mistrzostwa Europy rozgrywane w naszym kraju. Mamy nadzieję, że na kibiców czeka bardzo wiele emocji i atrakcyjnych meczów, a nasza liga będzie się dalej rozwijać.Liga mistrzów świata w tym sezonie będzie liczyła rekordową liczbę zespołów. Rozegrane zostaną faza zasadnicza oraz faza play-off, gdzie o tytuł mistrza kraju powalczą  zespoły z miejsc 1- 4 po  rundzie zasadniczej. Pozostałe zespoły zagrają o miejsca 5-16. Będzie  również kilka nowości dla kibiców.


– Zmianie uległ sposób ustalania kolejności w tabeli po każdej kolejce rozgrywek – najpierw decyduje liczba zdobytych punktów meczowych, a w przypadku równej liczby punktów o wyższym miejscu w tabeli decyduje liczba wygranych meczów, dopiero później lepszy (wyższy) stosunek setów zdobytych do straconych, czy lepszy (wyższy) stosunek małych punktów zdobytych do małych punktów straconych. Jeżeli mimo zastosowania powyższych reguł nadal nie można ustalić kolejności, o wyższej pozycji w tabeli decydują wyniki meczów rozegranych pomiędzy zainteresowanymi drużynami w danym sezonie – wyjaśnił wiceprezes PLPS S.A. Wojciech Czayka.


Po raz pierwszy od zamknięcia najwyższej ligi rozgrywkowej został przywrócony system spadku i awansu, co jeszcze bardziej powinno zaostrzyć rywalizację w dolnej części tabeli. Drużyna, która  zajmie ostatnie miejsce w klasyfikacji końcowej zagra baraż z drużyną z I Ligi, która  uplasuje się w pierwszej czwórce i spełni wymogi regulaminowe dopuszczenia klubu do rozgrywek PlusLigi. Jeśli wygra, zagra w sezonie 2017/2018.

W  konferencji „PlusLiga – jedna drużyna” udział wzięli:

Grzegorz Bociek – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
Gavin Schmitt – Asseco Resovia Rzeszówâ?¨
Karol Kłos – PGE Skra Bełchatówâ?¨
Piotr Gacek – LOTOS Trefl Gdańskâ?¨
Wojciech Żaliński – Cerrad Czarni Radomâ?¨
Igor Grobelny – Cuprum Lubinâ?¨
Andrzej Wrona – ONICO AZS Politechnika Warszawskaâ?¨
Gert van Valle – GKS Katowiceâ?¨
Maciej Pawliński – Effector Kielceâ?¨
Wojciech Jurkiewicz – Łuczniczka Bydgoszcz
Dawid Murek – Espadon Szczecinâ?¨
Wojciech Włodarczyk – Indykpol AZS Olsztynâ?¨
Maciej Muzaj – Jastrzębski Węgiel
Łukasz Kozub – MKS Będzin
Kamil Kwasowski – BBTS Bielsko-Białaâ?¨
Łukasz Polański – AZS Częstochowa

 

Źródło: plusliga.pl

Fot. Piotr Sumara /plusliga.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *