Liga Mistrzów: Dwa zwycięstwa i porażka na koncie polskich zespołów w Lidze Mistrzów – wyniki pierwszej rundy fazy grupowej

W czwartek odbyły się ostatnie cztery spotkania, po których można podsumować pierwszą rundę fazy grupowej Ligi Mistrzów. Nie brakowało niespodziewanych rezultatów i zwrotów akcji, zgubionych przez faworytów punktów.

Przegrana włoskiego pewniaka, Cucine Lube Civitanova w Berlinie, trudna przeprawa Modeny czy zacięty tie-break w Roselare, to oznaki, że w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów słabych drużyn nie ma i  będą niespodzianki.

Polskie zespoły wystartowały  ze zmiennym szczęściem i zamykają rundę z bilansem dwóch wygranych i jednej porażki.Mistrz kraju nieźle zaprezentował się na tle tureckiego rywala i w trzech setach postawił kropkę nad i. PGE Skra Bełchatów za to schodziła boiska pokonana z teoretycznie najsłabszym w  grupie D rywalem.

Asseco Resovia Rzeszów, wyszarpała wręcz wygraną z rąk siatkarzy z Liberca. Dwa pierwsze sety nie wskazywały na kłopoty rzeszowian ale te pojawiały się na początku trzeciej partii i doprowadziły do tie-breaka, w którym to  zachowali więcej precyzji i zimnej krwi.

Piąty set był  potrzebny do rozstrzygnięcia wyniku także w meczu pomiędzy Knack Roselare a Belogorie Belgorod. Prowadzący już 0-2 Rosjanie mieli wygraną na wyciągnięcie ręki ale dali się rozegrać Belgom, w składzie których brylował dziś Piotr Orczyk.

Wyniki spotkań I rundy ( 6- 8 grudnia):

Grupa A:

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle Istanbul BBSK 3:0 (25:12, 28:26, 29:27)

Dynamo Moskwa – Noliko Maaseik 3:1  ( 25:22, 23:25, 25:22, 25:20)

Grupa B:

Berlin Recycling Volleys – Cucine Lube Civitanova 3:1 (21:25, 25:16, 25:18, 28:26)

Dukla Liberec – Asseco Resovia Rzeszów 2:3 ( 14:25, 16:25, 25:21, 25:23, 15:17)