Liga Mistrzów: Finałowy turniej w sobotę i niedzielę w Rzymie

Liga Mistrzów: Finałowy turniej w sobotę i niedzielę w Rzymie

Dwa włoskie zespoły oraz przedstawiciel Rosji i Niemiec zagrają w turnieju finałowym Ligi Mistrzów, który startuje już w sobotę w Rzymie. Tytułu mistrzowskiego broni Zenit Kazań.          

Rzymska Palalottomatica będzie miejscem zmagań najlepszych klubowych drużyn Europy już od soboty, na kiedy zaplanowano spotkania półfinałowe.

Na początek zagrają ze sobą Berlin Recycling Volleys z Zenitem Kazań. Faworytem tego starcia wydaje się być obrońca tytułu oraz czterokrotny triumfator Ligi Mistrzów, który w tegorocznej edycji  nie przegrał jak dotąd żadnego meczu. Berlińczycy przebojem i solidną grą znaleźli się w “czwórce”, zostawiając w pokonanym polu BBSK Istanbul i Dynamo Moskwa. W 2015 roku  świętowali trzecią lokatę w turnieju Final Four organizowanym przed własną publicznością i napewno będą starali się powalczyć z rosyjskim “gigantem”.

Drugi mecz to będzie włoskie starcie pomiędzy zespołami Sircoma Colussi Perugia oraz Cucine Lube Civitanova. Zespół z Perugii  cierpliwe czekał na rywala. Miał też więcej czasu na przygotowania do tego turnieju. Podopieczni Gianlorenzo Blenginiego to aktualni finaliści  ligowych rozgrywek oraz zdobywcy Pucharu Włoch, którzy w ubiegłym roku stanęli na najniższym stopniu podium w  turnieju finałowym Ligi Mistrzów rozgrywanym w Krakowie. Choć aktualna forma oraz osiągnięcia przemawiają na korzyść biancorossich, emocji w tym spotkaniu nie zabraknie.

[img title=”Final Four Ligi Mistrzów”]media/storage/images/5dae563c.png[/img] 

 

Terminarz turnieju finałowego Ligi Mistrzów 2016/2017:

29 kwietnia (spotkania półfinałowe);

godz. 16:30 Berlin Recycling Volleys – Zenit Kazań

godz. 19:30 Sir Safety Conad Perugia – Cucine Lube Civitanova

30 kwietnia:

godz. 16:00 mecz o 3 miejsce

godz. 19:00 mecz finałowy

Źródło: opracowanie własne / clf4rome.com

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *