Liga Mistrzów: Kędzierzynianie wygrywają w trzech setach z wicemistrzami Belgii

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle jest już niemal pewna awansu do kolejnej rundy rozgrywek Ligi Mistrzów. Dzięki dzisiejszej wygranej mistrzowie Polski mają na koncie 8 punktów w grupie E, pewnie plasując się na pierwszym miejscu.

 

Pierwsza partia rozpoczęła się lepiej w wykonaniu kędzierzynian. Mistrzowie Polski utrzymywali kilkupunktową przewagę, lecz po ataku i bloku Kamila Rychlickiego goście doprowadzili do remisu. ZAKSA ponownie odskoczyła na dwupunktowe prowadzenie, które utrzymywała przez kolejne akcje (16:14). W końcówce seta gospodarze powiększyli swoją przewagę o kolejne oczko, wygrywając premierową odsłonę po wcześniejszej bardzo długiej akcji.

Drugi set rozpoczął się lepiej dla przyjezdnych, lecz mistrzowie Polski doprowadzili do remisu (4:4). Po skutecznym podwójnym bloku Sama Deroo i Łukasza Wiśniewskiego gospodarze wyszli na prowadzenie. W kolejnych akcjach kędzierzynianie powiększyli i utrzymywali swoją przewagę (10:6). Błąd dotknięcia siatki po stronie gości kosztował ich kolejną stratę punktu (15:11). Drużyna z Belgii próbowała odrobić straty, lecz gospodarze ponownie byli lepsi w tej partii. Po kiwce Rafała Buszka mieli w górze piłkę setową, którą wykorzystał Mateusz Bieniek, atakując skutecznie z przesuniętej krótkiej (25:20).

Trzecia partia rozpoczęła się od dwóch świetnych zagrywek Mateusza Bieńka (2:0). W kolejnych akcjach przewaga wzrosła do trzech oczek dzięki skutecznej grze w ataku i dobrej zagrywce Maurice’a Torresa (8:5). Kędzierzynianie spokojnie kontrolowali przebieg dalszej części meczu, powiększając przewagę nad rywalami (16:8). Po ataku Sama Deroo ZAKSA miała w górze piłkę meczową (24:17). Błąd w polu serwisowym po stronie rywali zakończył mecz z korzyścią dla gospodarzy (25:18).

 

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – NOLIKO Maaseik  3:0
(25:22, 25:20, 25:18)

 

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Benjamin Toniutti, Maurice Torres, Rafał Buszek, Sam Deroo, Łukasz Wiśniewski, Mateusz Bieniek, Paweł Zatorski (L) oraz Sławomir Jungiewicz

NOLIKO Maaseik: Kamil Rychlicki, Jay Blankeau, Jolan Cox, Timo Tammemaa, Nicolas Bruno, Just Dronkers (L) oraz Jelte Maan, Sebastian Gevert, Dane Mijatovic

 

Źródło: inf. własna
Fot. M-volley.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *