Liga Mistrzów: Kędzierzynianie zwyciężyli w polskim pojedynku

Na zakończenie siatkarskiego dnia polskich kibiców czekały prawdziwe emocje. W pierwszym starciu o awans do kolejnej rundy Ligi Mistrzów zmierzyły się dwa zespoły z PlusLigi – zajmujący szóste miejsce w tabeli Jastrzębski Węgiel podjął aktualnego lidera oraz mistrza Polski, ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Choć przyjezdni byli zdecydowanym faworytem tego spotkania, kibice podopiecznych Ferdinanda de Giorgiego mogli czuć się zawiedzeni – jastrzębianie w pierwszych dwóch setach nie tylko ponieśli porażkę, ale nawet nie nawiązali walki z siatkarzami ZAKSY, nie przekraczając granicy dwudziestego punktu. Kędzierzynianie stracili jednak koncentrację, co wykorzystali miejscowi, przedłużając mecz po pewnym zwycięstwie w trzeciej partii. W czwartej odsłonie spotkania kibice wreszcie doczekali się ogromnych emocji – o wyniku całego meczu zdecydowały pojedyncze akcje w niezwykle wyrównanej końcówce czwartego seta, który zakończyło dopiero zdobycie trzydziestego piątego punktu przez kędzierzynian. 

 

Jastrzębski Węgiel – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3
(19:25, 19:25, 25:21, 33:35)

 

 

Składy drużyn:

Jastrzębski Węgiel: Strzeżek, Muzaj, Popiwczak (L), Kosok, Lushtaku, Boruch, Quiroga, Ernastowicz, DeRocco, Kampa, Sobala, Gdowski (L), Oliva, Turski
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Rejno, Buszek, Toniutti, Bieniek, Torres, Semeniuk, Zatorski (L), Jungiewicz, Wiśniewski, Deroo, Szymura, Falaschi, Banach (L)

 

Źródło: inf.własna/cev.lu
Fot.: M-volley.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *