Liga Mistrzów: Niełatwe zadanie przed trzema polskimi zespołami w rewanżowych spotkaniach I rundy fazy play-off

Spotkanie  pomiędzy Dynamo Moskwa a Arkasem Izmir zainauguruje spotkania rewanżowe I rundy fazy play-off Ligi Mistrzów. Polskie zespoły rozpoczną rywalizację w środę ( PGE Skra Bełchatów i Zaksa Kędzierzyn-Koźle)  i w czwartek ( Asseco Resovia Rzeszów). Czy uda się awansować polskim przedstawicielom?

Polscy reprezentanci nie są w komfortowej sytuacji bowiem przegrały swoje  pojedynki i teraz muszą odnieść zwycięstwo, by myśleć o dalszej grze w Lidze Mistrzów. Wszystkie trzy zespoły nie stoją jednak na straconej pozycji i będą szukały swoich szans  w spotkaniach rewanżowych.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nie miała szczęścia w losowaniu, w którym w I rundzie trafiła na  rosyjskiego niełatwego rywala. Drużyna z Belgorodu postawiła trudne warunki i tryumfowała na własnym parkiecie ale rywalizacja będzie kontunuowana  w Kędzierzynie, gdzie aktualni mistrzowie Polski muszą wygrać za trzy punkty i doprowadzić do złotego seta.

PGE Skra Bełchatów po przegranym czterosetowym  pojedynku w Łodzi zagra we Włoszech. Środowy rywal, Cucine Lube Civitanova, przed rewanżem ma wszystko w swoich rękach. Bełchatowianie powalczą  o wygraną na niewygodnym  terenie. By myśleć o upragnionym awansie, muszą  odnieść zwycięstwo w stosunku 3:1 lub 3:0 i  powalczyć  o wygraną w złotym secie.

Asseco Resovia Rzeszów w ubiegłym tygodniu musiała uznać wyższość Azimut Modeny  ale dopiero po tie-breaku. Emocjonujące spotkanie w Rzeszowie napawa optymizmem przed trudnym rewanżem. Gra we włoskiej hali PalaPanini nie będzie należała do najłatwiejszych ale rzeszowianie nie stoją na straconej pozycji i zapowiadają walkę.