Liga Mistrzów: Trudna przeprawa ZAKSY Kędzierzyn-Koźle z włoskim gigantem, PGE Skra Bełchatów zagra w Berlinie, Trefl Gdańsk u siebie podejmie Belgów — zapowiedź trzeciej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów

Najlepsze europejskie kluby wracają do rozgrywek Ligi Mistrzów. W tym tygodniu odbędą się mecz trzeciej kolejki fazy grupowej. We wtorek zagra Zaksa Kędzierzyn-Koźle, a w środę Trefla Gdańsk i PGE Skrę Bełchatów.

 

ZAKSA podejmie w Gliwicach niepokonaną w grupie B drużynę Cucine Lube Civitanova, którą prowadzi Ferdinando De Giorgi. Lider PlusLigi uległ w LM Azimutowi Leo Shoes Modena 1:3. Porażka z ekipą Bartosza Bednorza była ich pierwszą w tym sezonie. Wcześniej bowiem uporali się łatwo z czeskim VK CEZ Karlovarsko 3:0, a w PlusLidze od października nie ma na nich wciąż mocnych.

Cucine Lube Civitanova ma w składzie wielu znakomitych graczy m.in. Kubańczycy Simon Robertlandy i Yoandry Leal, Brazylijczyk Bruno Rezende, Bułgar Cwetan Sokołow, pochodzący z Kuby reprezentant Włoch Osmany Juantorena oraz Serb Dragan Stankovic. Już dla tych wybitnych graczy warto obejrzeć wtorkowy mecz. Szkoleniowcem włoskiego zespołu jest Ferdinando De Giorgi, który doprowadził Zaksę do dwóch tytułów mistrza Polski. Spotkanie odbędzie się w Arenie Gliwice, w której na trybunach będzie mogło zasiąść ponad 13 tysięcy widzów.

Trefl Gdańsk i PGE Skra Bełchatów grają w jednej grupie. Ten pierwszy zespół podejmie belgijski Greenyardem Maaseik. Zespół z Pomorza jest po dwóch kolejkach liderem grypy D. Wszystkie cztery ekipy w stawce odniosły po jednym zwycięstwie. Prowadzona przez Andreę Anastasiego drużyna wyprzedza mistrza Belgii dzięki lepszemu bilansowi małych punktów. Treflowi nie idzie najlepiej w PlusLidze. W piątek uległ na wyjeździe GKS Katowice 1:3 i plasuje się na dziewiątym miejscu w tabeli.

PGE Skra pokonała w PlusLidze MKS Będzin, sygnalizując dobrą formę. Mistrzowie Polski z pewnością będą chcieli ją potwierdzić w środę z Recycling Volleys w Berlinie. – To na pewno trudny rywal, tym bardziej na swoim terenie. Nie ma co jednak porównywać tej ekipy do drużyny z Będzina – mówi Kacper Piechocki. – W Lidze Mistrzów też jednak potrzebujemy punktów po ostatniej wpadce w Belgii. Zrobimy wszystko, żeby zdobyć trzy punkty.

W fazie grupowej bierze udział 20 ekip, a do ćwierćfinału awansują tylko zwycięzcy grup oraz trzy zespoły z drugich miejsc z najlepszym bilansem. Nie będzie turnieju Final Four – zwycięzcy półfinałów zagrają jeden decydujący mecz o trofeum na neutralnym terenie.

 

 

Program spotkań z udziałem polskich drużyn:

wtorek 15.01:

Liga Mistrzów: ZAKSA Kędzierzyn Koźle – Cucine Lube Civitanova (godz. 18.00)

środa 16.01:

Liga Mistrzów: Trefl Gdańsk – Greenyard Maaseik (18.00)

Liga Mistrzów: Berlin Recycling Volleys – PGE Skra Bełchatów (godz. 20.00)

 

 

 

Źródło: plusliga.pl
Fot. CEV

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *