Liga Mistrzów: Trzy polskie zespoły w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie

Liga Mistrzów: Trzy polskie zespoły w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie

Rozgrywki Ligi Mistrzów wkroczyły w decydującą fazę. W przyszłym tygodniu zostaną rozegrane spotkania I fazy play-off a już teraz została podana kolejna dobra wiadomość. W przyszłym sezonie ponownie zobaczymy po trzy męskie i żeńskie drużyny ( po dwie w fazie grupowej i jedną w eliminacjach) w  najważniejszych europejskich rozgrywkach.

 

PlusLiga i Orlen Liga kolejny sezon z rzędu znalazły uznanie  w oczach władz Europejskiej Konfederacji Siatkówki, która przygotowała ranking lig europejskich. Polskie ligi plasują się w gronie czterech najsilniejszych, którym przysługuje prawo wystawienia największej liczby drużyn w kolejnej edycji europejskich pucharów.


Jak wyjaśnia Wojciech Czayka, prezes zarządu Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A. – PlusLiga i ORLEN Liga to jedne z najlepszych i najważniejszych lig w Europie. Najnowszy ranking przygotowany przez CEV tylko potwierdza ten fakt. Sportowo jesteśmy w stanie skutecznie walczyć z najlepszymi, od 2009 roku za każdym razem mamy choć jedną męską drużynę w Final Four Ligi Mistrzów! Jeśli chodzi o poziom organizacji widowisk, oprawę i zaangażowanie kibiców, to śmiem twierdzić, że już dziś jesteśmy liderami wyznaczającymi światowe trendy w siatkówce. Patrząc na zbliżające się starcia naszych męskich drużyn z gigantami z Włoch i Rosji mam nadzieję, że ZAKSA, Asseco Resovia i PGE Skra kolejny raz dostarczą nam niezapomnianych wrażeń i emocji, no i oczywiście, że zbiorą kolejne punkty do rankingu CEV – kończy swoją wypowiedź.

 

W tegorocznej edycji Ligi Mistrzów lada moment zostaną rozegrane pierwsze spotkania fazy play-off. PGE Skra Bełchatów trafiła na włoskie Cucine Lube Civitanova, Asseco Resovia Rzeszów zagra z mistrzem Italii, Azimut Modena a Zaksie Kędzierzyn-Koźle przyjdzie się zmierzyć z Belogorie Bełgorod.

 

Plan gier polskich zespołów  w I  rundzie fazy play-off :

 

15.03, godz. 18.00 PGE Skra Bełchatów – Cucine Lube Civitanova

15.03, godz. 19.00  Belogorie Bełgorod – Zaksa Kędzierzyn- Koźle

15.03, godz. 20.30  Asseco Resovia Rzeszów –  Azimut Modena

22.03, godz. 18.00 Zaksa Kędzierzyn- Koźle – Belogorie Bełgorod

22.03, godz. 20.30  Cucine Lube Civitanova – PGE Skra Bełchatów

23.03, godz. 20.30   Azimut Modena  – Asseco Resovia Rzeszów

 

Źródło: inf.własna / plusliga.pl/ cev.lu

Fot. M-volley

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *