Liga Mistrzów: Zenit Kazań, Berlin Recycling Volleys i Cucine Lube Civitanova bliżej awansu do turnieju finałowego w Rzymie – wyniki II rundy fazy play-off

Liga Mistrzów: Zenit Kazań, Berlin Recycling Volleys i Cucine Lube Civitanova bliżej awansu do turnieju finałowego w Rzymie – wyniki  II rundy fazy play-off

W środowy wieczór zakończyło się ostatnie spotkanie 1/3 fazy play-off tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Po pierwszej serii spotkań bliżej finału są Zenit Kazań, Berlin Recycling Volleys i Cucine Lube Civitanova. W Rzymie czeka już gospodarz turnieju finałowego, zespół z Perugii.

W pierwszym, rozegranym we wtorek spotkaniu drugiej rundy fazy play-off, Zenit Kazań pokonał ekipę Belogorie w czterech setach. Siatkarze z Biełogorodu, którzy w drodze do “szóstki” wyeliminowali m.in ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle, zdołali ugrać na swoją korzyść jedynie trzecią partię. W pozostałych odsłonach to Wilfredo Leon i spółka pokazali swoją siłę, co daje im zaliczkę przed rewanżem.

Spotkanie w Max – Schmelling Halle już od pierwszych piłek zapowiadało się ciekawie. Atmosfera berlińskiej hali udzieliła się gospodarzom, którzy w pierwszych dwóch partiach musieli uznać wyższość rosyjskiego rywala, ale od  trzeciego seta wyraźnie nadawali ton grze. Niemcy doprowadzili do piątego seta, w którym zwyciężyli 15:10 i wykonali pierwszy krok  w stronę finału w Rzymie.

W Modenie zaś trzy punkty zainkasowali siatkarze Cucine Lube Civitanova. Obie ekipy znają się doskonale, toczą pomiędzy sobą też walkę  o mistrzostwo Włoch. W dzisiejszym pojedynku modeńczycy nie mieli jednak za dużo do powiedzenia w starciu z lepiej dysponowanym rywalem. Podopieczni Gianlorenzo Blenginiego potrzebują już tylko dwóch wygranych setów do awansu do turnieju  finałowego.

Wyniki 1/3 play-off ligi Mistrzów

Zenit Kazań – Belogorie Belgorod 3:1 (25:14, 25:17, 23:25, 26:24)

Berlin Recycling Volleys – Dynamo Moskwa 3:2 (23:25, 22:25, 25:19, 25:18, 15:10)

Azimut Modena – Cucine Lube Civitanova 0:3 (23:25, 18:25, 27:29)

Źródło: opracowanie własne / cev.lu