Liga Światowa 2016: Brazylia w finale, Francuzi pokonani

Brazylijczycy wygrywając w czterech setach z Francuzami dostają się do finału.

Pierwszy set rozpoczęty został od prowadzenia Brazylijczyków (2:6), którzy utrzymywali je na pierwszej przerwie technicznej, 8:5. Francuzi starali się odrabiać straty, jednak brazylijskie kontry okazały się nie do obronienia. Po niesamowitej wymianie i mocnym ataku Brazylijczycy utrzymali przewagę na drugiej przerwie technicznej 16:10. As serwisowy Wallace''a dał zespołowi z Brazylii 19. punkt (12:19). Pierwsza piłka setowa Brazylii zakończyła się zagrywką w siatkę Bruno Rezende. Dotknięta przez Francuzów siatka była powodem zdobycia 25. punktu przez podopiecznych Bernardo Rezende (16:25).

Druga część spotkania zaczęła się wymianą punktową, lecz po błędach w przyjęciu Canarinhos, Francuzi objęli prowadzenie, 6:3, które na pierwszej przerwie technicznej okazało się czteropunktowe (8:4). Popisy Antonina Rouziera pod siatką oraz dobre zagrywki Earvina N'gapetha umożliwiły zwiększenie przewagi francuskiego zespołu (12:8). Brazylijczycy nie dawali za wygraną, popisując się silnymi atakami oraz szczelny blokiem (13:11). Wyrównana walka doprowadziła do przejęcia prowadzenia przez zespół z Brazylii na drugiej przerwie technicznej  (14:16). Obie drużyny dawały z siebie wszystko, lecz to zespół Francji zdobył ostatni punkt tego seta (25:23).

Początek trzeciej odsłony spotkania ukazał przewagę Francuzów, (1:0, 8:4). Warte uwagi akcje obu drużyn dostarczały oglądającym sporo emocji. Brazylijczycy po zagrywce Lucarellego i silnym ataku starali się dorównać Francuzom (11:8). W momencie remisu (15:15) na zagrywce stanął Saatkamp Lucas, który strzałem w siatkę dał przewagę Francji na drugiej przerwie technicznej (16:15). Błąd w przyjęciu Brazylijczyków zwiększył przewagę przeciwnika (19:17). Za chwilę jednak zawodnicy starali się odrobić straty mocnym atakiem i zagrywką (21:18). Przy wyniku 21:20 dla Francji, o przerwę poprosił Laurent Tillie. Seta zakończył udany atak Brazylijczyków (26:28).

Zespół z Brazylii rozpoczął czwarta odsłonę zdecydowanie lepiej, jednak podopieczni Tillie''go zdołali doprowadzić do równowagi (6:6). Na pierwszej przerwie technicznej jednym punktem więcej mógł cieszyć się Team Yavbou. Świetny atak z lewego skrzydła Juliena Lyneela dał drużynie 13. ''oczko'' (13:8). Na drugiej przerwie technicznej przewaga nadal towarzyszyła francuskiej drużynie. Podopieczni Bernardo Rezende zdołali doprowadzić do remisu (16:16), a następnie osiągnęli przewagę (16:18). Przy remisie 22:22, w hali zrobiło się gorąco. Po nieudanym przebiciu piłki przez Rouziera, Brazylijczycy doprowadzili do pierwszej piłki meczowej  (23:24). W emocjonującej końcówce zwyciężyli zawodnicy z Brazylii, 33:31.

Francja – Brazylia 1:3 (16:25, 25:23, 26:28, 21:33)

Źródło: inf.własna