Liga Światowa 2016 : Zwycięstwo Reprezentacji Polski na otwarcie turnieju, Francja wygrywa bez straty seta !

Argentyńczycy przyjechali do Łodzi m.in. bez swoich podstawowych , znanych z parkietów Plus Ligi zawodników – Facundo Conte oraz Nicolasa Uriarte. W ekipie Biało- Czerwonych poza bandami przebieg meczu oglądali powracający po kontuzjach Fabian Drzyzga i Mateusz Mika. Już pierwszy set  pokazał jednak, że nie zanosi się na przysłowiowy spacerek.

Polacy dwie pierwsze partie  rozpoczynali niepewnie, popełniając sporo błędów, zachowując jednak koncentrację  i nerwy w kluczowych momentach, co dało nam prowadzenie w meczu 2:0. Biało – Czerwoni i  końcówkę trzeciego seta musieli rozgrywać na przewagi. Po zepsutych zagrywkach  z obu stron, Nowakowski zmarnował jednak pierwszą piłkę meczową. Kiedy funkcjonuje nasz blok i zdobywamy punkt w ataku, w kolejnej akcji jesteśmy nieskuteczni. Wreszcie bardzo długą wymianę, przy stanie 36:38 wygrywają siatkarze z Ameryki Południowej.

Aby zakończyć ten mecz z wygraną za trzy punkty na koncie, Polacy musieli  od pierwszych piłek zacząć grać skutecznie. Wypracowana  pięciopunktowa przewaga szybko stopniała ( z 13:8 do stanu 15:15) lecz po raz kolejny wyszliśmy z opresji i udało się wreszcie zakończyć spotkanie mocnym atakiem z lewego skrzydła w wykonaniu Dawida Konarskiego.

Polska – Argentyna  3:1  ( 26:24, 31:29, 36:28, 25:22)

Składy :

Argentyna: Bruno, Ramos, Poglajen, Sole, Lima, De Cecco, Alexis Gonzalez (libero) oraz Palacios, Martinez, D. Gonzalez, Poglajen.

Polska: Łomacz, Nowakowski, Buszek, Kurek, Kłos, Bednorz, Zatorski (libero) oraz Konarski, Woicki, Szalpuk, Bieniek, Możdżonek.

Francuzi rozpoczęli od pewnego zwycięstwa nad ekipą Sbornej i zapisali na swoim koncie pełną pulę. Mecz mógł trwać  jednak dłużej, gdyby Rosjanie wykorzystali  swoje szanse w końcówce drugiej partii. Mistrzowie Europy rozstrzygnęli jednak na swoją korzyść tą bardzo długą wymianę efektownym atakiem Ngapetha i już nie dali sobie wyrwać zwycięstwa w całym meczu.

Rosja – Francja 0:3 (22:25, 34:36, 20:25)