Liga Światowa 2017 – Final Six: Francuzi po raz drugi triumfatorami Ligi Światowej. Brazylijczycy podobnie jak przed rokiem ze srebrem, historyczny brąz Kanady, Amerykanie poza podium.

Liga Światowa 2017 – Final Six: Francuzi po raz drugi triumfatorami Ligi Światowej. Brazylijczycy podobnie jak przed rokiem ze srebrem, historyczny brąz Kanady, Amerykanie poza  podium.

Francuzi najlepszą drużyną I Dywizji Ligi Światowej! W wielkim , stojącym na wysokim poziomie finale pokonali dopiero w tie-breaku gospodarzy turnieju, Brazylijczyków. Na trzecim stopniu podium zameldowali się Kanadyjczycy,którzy w meczu o brąz wygrali w czterech setach z reprezentacją Stanów Zjednoczonych. Jest to historyczny wynik dla siatkarzy z kraju Klonowego Liścia.

Zanim rozdano medale z najcenniejszego kruszcu, na boisko stadionu w Kurytybie wybiegły reprezentacje Kanady i Stanów Zjednoczonych. W meczu o brąz nie było mocnych na podopiecznych Stephana Antigi, którzy  pomimo przegranej premierowej odsłony ostatecznie zwyciężyli 3:1 i odnieśli tym samym historyczny sukces od razu w pierwszym roku gry w elicie.

Wielki finał I Dywizji Ligi Światowej to było piękne zwieńczenie kilku ostatnich tygodni z siatkówką halową. Spotkanie, które zakończyło się zwycięsko dla Francuzów  trwało aż pięć setów. Canarinhos przegrywali już 1:2, ale zdołali rozstrzygnąć czwartą partię na swoją korzyść. Nie do zatrzymania  był jednak  trójkolorowy walec na czele z liderem zespołu, Earvinem N’Gapethem i to mistrzowie Europy po raz drugi mogli się cieszyć z tytułu mistrzowskiego w Lidze Światowej.

Mecz o III.miejsce:

USA – Kanada 1:3 (25:18, 20:25, 22:25, 21:25)

 

Składy zespołów:

USA: Sander (14), Jaeschke (12), Christenson (1), Mcdonnel (2), Patch (12), Smith (2), Shoji E. (liero) oraz Shoji K. (1), Muagatutia, Jendryk (2) i Clark (3)

Kanada: Sanders, Perrin (13), Maar (3), Vernon-Evans (12), Vandoorn (1), Vigrass (12), Bann (libero) oraz Barnes (11), Van Berkel (4), Derocco (1) i Szwarc.

Mecz finałowy:

Brazylia – Francja 2:3 (25:21, 15:21, 23:25, 25:19, 13:15)

Składy zespołów:

Brazylia: Bruno (1), Wallace (22), Souza (6), Lucas (8), Lucarelli (22), Mauricio Borges (5), Thales (libero) oraz Raphael, Buiatti (1), Eder (6) oraz Tiago (libero)

Francja: Clevenot (12), Toniutti (2), Ngapeth (29), Le Roux (8), Boyer (18), Chinenyeze (4), Grebennikov (libero) oraz Rossard T. (2), Lyneel i Brizard

 

Źródło: opracowanie własne/ worldleague.2017.fivb.com

Fot. FIVB

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *