Liga Światowa 2017 – Final Six: Kanada powalczy o brąz, w wielkim finale zameldowali się Francuzi

Liga Światowa 2017 – Final Six: Kanada powalczy o brąz, w wielkim finale zameldowali się Francuzi

Aktualni mistrzowie Europy, podobnie jak w ubiegłym roku dotarli do fazy medalowej I Dywizji Ligi Światowej. Tym razem jednak po pokonaniu Kanadyjczyków zagrają z Brazylijczykami o złoto.

W wielkim finale tegorocznej Ligi Światowej na rywala czekali już Brazylijczycy, którzy w pierwszym półfinale  pokonali Amerykanów 3:1. Także drugi mecz zakończył się w czterech partiach. Po drugiej stronie  w wielkim finale staną Francuzi, którzy pokonali kolejną przeszkodę, reprezentację Kanady.

Francuzi zaczęli spotkania z wysokiego pułapu, a mocnym punktem Trójkolorowych był bardzo skuteczny N’Gapeth, który kończył ważne akcje, w tym posłała asa serwisowego na zakończenie partii (25:19).

Zawodnicy prowadzeni przez Stephana Antigę w drugiej partii pokazali, że zamierzają walczyć. Z kolei po francuskiej stronie pojawiły się problemy  w ofensywie (na boisku pojawił się Trevor Clevenot za Juliena Lyneela) i przestój w grze, co wykorzystali siatkarze kanadyjscy i udanym atakiem zakończył seta Ryley Barnes (22:25).

Trzecia i czwarta partia przebiegała praktycznie pod dyktando Francuzów, zaś Kanadyjczycy nie byli w stanie, choć walczyli odrobić straty z początków partii. W czwartej odsłonie przegrywali już 17:21, lecz w  szeregach Trójkolorowych dobrze funkcjonował blok, który dał Francuzom piłkę setową (24:18) a o tym, kto  wyszedł zwycięsko z półfinałowej potyczki zadecydował zepsuty serwis młodego kanadyjskiego atakującego, Sharone’a Vernona-Evansa.

Półfinał:

Francja – Kanada 3:1 (25:19, 22:25, 25:19, 25:21)

 

 

 

Źródło: opracowanie własne/ worldleague.2017.fivb.com

Fot. FIVB

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *