Liga Światowa 2017 – Final Six: Team USA w półfinale. Ciekawa czwartkowa konfrontacja serbsko – francuska

Liga Światowa 2017 – Final Six: Team USA w półfinale. Ciekawa czwartkowa konfrontacja serbsko – francuska

Reprezentanci Stanów Zjednoczonych mogą już spokojnie przygotowywać się do występu w piątkowym półfinale. Wygrana z Serbami w czterech partiach i przede wszystkim świetna dyspozycja przyjmującego Taylora Sandera, zagwarantowała amerykańskim siatkarzom awans bez oglądania się na  wynik ostatniego meczu w grupie K1.

 

Brązowi medaliści Igrzysk Olimpijskich z RIO są już pewni udziału w piątkowym półfinale I Dywizji Ligi Światowej. W drugim środowym spotkaniu w Arena da Baixada w Kurytybie  mecz lepiej rozpoczęli Amerykanie, którzy na swoją korzyść rozstrzygnęli pierwszą partię. W drugiej odsłonie wydawało się, że scenariusz będzie podobny, gdy Serbowie złapali rytm i dogonili rywala ze stanu 13:20 na 21:22. Set jednak także zakończył się zwycięsko dla teamu USA m.in za sprawą celnych zagrywek Thomasa Jaeschke.

Podopieczni Nikoli Grbicia nie zamierzali się poddać i trzecią partię wygrali pewnie, przedłużając losy spotkania. Ostatnia odsłona meczu stała pod znakiem walki punkt za punkt, w  której to Amerykanie w końcówce okazali się lepsi. Liderem w końcówce, który wprowadził swój zespół do półfinału był świetnie dysponowany Taylor Sander.

Obrońców tytułu sprzed roku czeka teraz starcie z Francuzami. Bardzo interesująco zatem zapowiada się zatem czwartkowa konfrontacja pomiędzy tymi zespołami.Gr.K1 Serbia – USA 1:3 ( 22:25, 23:25, 25:19, 22:25)

Serbia: Kovacević U., Ivović, Jovović, Luburić, Podrascanin, Lisinac, Majstorović (libero) oraz Atanasijević, Buculjević, Okolić.

USA: Sander, Jendryk, Jaeschke, Christenson, Patch, Smith, Shoji E. (libero) oraz Watten (libero), Defalco, Muagututia, Shoji K., Clark, McDonnell.

 

Źródło:inf.własna / worldleague.2017.fivb.com

Fot. M-volley

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *