Liga Światowa 2017: Polska gospodarzem jednego z turniejów eliminacyjnych, znamy szczegółowych terminarz i podział na grupy

Liga Światowa 2017: Polska gospodarzem jednego z turniejów eliminacyjnych, znamy szczegółowych terminarz i podział na grupy

Znamy już podział na grupy w ramach przyszłorocznych rozgrywek Ligi Światowej. Polacy rozegrają trzy turnieje eliminacyjne, które odbędą się we Włoszech, w Bułgarii i  w Polsce. 

 

Nie minęło zbyt wiele czasu od zakończenia sezonu reprezentacyjnego a już podjęte pewne decyzje odnośnie rozgrywek w ramach Ligi Światowej 2017. Obradujący  w Lozannie członkowie Światowej Federacji Piłki Siatkowej  ( FIVB)  zdecydowali się zachować przyszłoroczne rozgrywki w takiej samej formie  jak te z 2016 roku. Oznacza to, że każda z 12 drużyn zgłoszonych do  dywizji pierwszej  i drugiej weźmie udział w trzech turniejach. Reprezentacje narodowe występujące w dywizji trzeciej rozegrają po dwa turnieje.


Reprezentacja Polski ponownie wystąpi w najwyższej dywizji , tzw. elicie. Ponadto los oszczędził Polakom dalekich podróży, gdyż  na pierwszy  turniej  siatkarze udadzą się do Włoch a potem do Bułgarii.  Przed własną publicznością biało-czerwoni będą mogli się pokazać w ostatnim zaplanowanym turnieju ( miasto gospodarza jeszcze zostanie ogłoszone).


Final Six I Dywizji zostanie rozegrany w dniach 28 czerwca – 2 lipca 2017 roku. Wystąpi w nim gospodarz oraz pięć najlepszych reprezentacji  fazy grupowej.


 

Pierwsza dywizja

I weekend (2-4 czerwca)
Grupa A1: Iran, Włochy (gospodarz), POLSKA, Brazylia
Grupa B1: Belgia, Serbia (gospodarz), Kanada, USA
Grupa C1: Argentyna, Bułgaria, Francja, Rosja (gospodarz) 


II weekend (9-11 czerwca)
Grupa D1: Argentyna, Belgia, Iran (gospodarz), Serbia
Grupa E1: Brazylia, Bułgaria (gospodarz), Kanada, POLSKA
Grupa F1: Francja (gospodarz), Włochy, Rosja, USA


III weekend (16-18 czerwca)
Grupa G1: Argentyna (gospodarz), Bułgaria, Serbia, USA
Grupa H1: Brazylia, Iran, POLSKA (gospodarz), Rosja
Grupa I1: Belgia (gospodarz), Kanada, Francja, Włochy

 

Źródło: inf. własna / fivb.com

Fot. m-volley

 

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *