Liga Światowa: Irańczycy pokonani!

Liga Światowa: Irańczycy pokonani!

Łódź okazała się szczęśliwa dla polskich siatkarzy, którzy odnieśli dziś ważne zwycięstwo w meczu z reprezentacją Iranu. Trzy punkty zainkasowane przez Biało-Czerwonych wciąż utrzymują nadzieję na udział Polaków w turnieju finałowym Ligi Światowej.

Set rozpoczął się od prowadzenia Polaków, do którego przyczyniła się dobra zagrywka Rafała Buszka i Bartłomieja Lemańskiego oraz punktowy blok Mateusza Bieńka. Dzięki skuteczności w tych elementach Biało-Czerwoni na pierwszej przerwie technicznej mieli już trzypunktową przewagę, którą systematycznie powiększali. Polacy byli lepsi w każdym z siatkarskich elementów. Zwłaszcza w ataku wyraźnie górowali nad Irańczykami, co pozwoliło na pewne zwycięstwo w pierwszej partii.

Biało-Czerwoni kontynuowali dobrą grę również na początku drugiego seta, który rozpoczął się od trzypunktowego prowadzenia na pierwszej przerwie technicznej. Dzięki trudnej zagrywce gospodarzy Irańczycy mieli znaczne problemy z rozegraniem swoich akcji. To pomogło polskim środkowym w czytaniu gry, co zaowocowało punktowymi blokami i dużą ilością często skutecznych kontr. Zatrzymanie irańskich skrzydłowych okazało się kluczowe i przyniosło Polakom wyraźne zwycięstwo również w drugiej partii.

Trzeci set nie rozpoczął się tak dobrze dla polskich siatkarzy, którzy nie umieli wypracować pewnej przewagi,  tym samym skazując się na walkę z Irańczykami punkt za punkt. Biało-Czerwonym widocznie pogorszyła się skuteczność w ataku, co wykorzystali goście, wypracowując sobie nieznaczną, jednopunktową przewagę na drugiej przerwie technicznej. Tak wyrównany wynik zmusił szkoleniowca reprezentacji Polski do pierwszej w tym meczu zmiany – na boisku pojawili się Grzegorz Łomacz i Maciej Muzaj. Dwie skuteczne kontry w wykonaniu kapitana Polaków, Michała Kubiaka, blok Muzaja i punktowa zagrywka Rafała Buszka wyprowadziły Biało-Czerwonych na trzypunktowe prowadzenie, którego nie oddali do samego końca.

Polska – Iran 3:0 (25:17, 25:18, 25:22)

Składy:   
Polska: Drzyzga, Konarski, Lemański, Buszek, Bieniek, Zatorski (L), Kurek, Kubiak, Muzaj, Kłos, Szalpuk, Łomacz, Śliwka, Wojtaszek (L)
Iran: Ebadipour, Ghaemi, Marouf, Ghafour, Gholami, Marandi, Seyed, Faezi, Heydari, Mirzajanpour, Shafiei, Ghara, Salafzoon, Afshar

 

 

 

 

 

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *