Ligi zagraniczne: Mistrzem Belgii została ekipa Knack Roeselare, najlepszą ekipą francuską jest w tym sezonie Chaumont VB 52, a ósme mistrzostwo Niemiec powędrowało do Berlin Recycling Volleys

Ligi zagraniczne: Mistrzem Belgii została ekipa Knack Roeselare, najlepszą ekipą francuską jest w tym sezonie Chaumont VB 52, a ósme mistrzostwo Niemiec powędrowało do Berlin Recycling Volleys

W miniony weekend poznaliśmy finałowe rozstrzygnięcia w ligach belgijskiej, francuskiej i niemieckiej. Mistrzem Belgii została drużyna Knack Roeselare z Piotrem Orczykiem w składzie, najlepszą ekipą francuską jest w tym sezonie Chaumont VB 52, a ósme mistrzostwo Niemiec powędrowało do Berlin Recycling Volleys. 

ósme mistrzostwo Niemiec powędrowało do finalistów tegorocznej edycji Ligi Mistrzów, Berlin Recycling Volleys, którzy okazali się lepsi na krajowym podwórku w finałowej rywalizacji do dwóch zwycięstw. Pierwsze spotkanie wprawdzie wygrali siatkarze VfB Friedrichshafen ale już dwa kolejne padły łupem berlińczyków.

 

VfB Friedrichshafen – Berlin Recycling Volleys 1:3 (22:25, 27:25,  20:25, 22:25)

Stan rywalizacji 2:1 dla Berlin Recycling Volleys

 

Nieco inaczej wyglądała finałowa potyczka we Francji, gdzie ćwierćfinały i półfinały rozgrywane były do dwóch wygranych a jeden finałowy mecz wyłonił mistrza Francji, którymi zostali siatkarze Chaumont VB 52. W finałowej potyczce nie dali szansy rywalowi, Spacer’s Toulouse, na ugranie choćby seta.

 

Mecz finałowy : Chaumont VB 52  – Spacer’s Toulouse VB 3:0 (25:16, 25:21, 27:25)

 

 

W Belgii trzeba było rozegrać cztery spotkania, by wyłonić mistrza kraju. Finał rozgrywek Ligi A należał do Knack Roeselare oraz Noliko Maaseik. W obu drużynach występują Polacy, ale  z mistrzostwa Belgii może się cieszyć Piotr Orczyk. Jego ekipa, Knack Roeselare, zanotowała trzy zwycięstwa i  odebrała złote medale. Noliko Maaseik z Nikodemem Wolańskim w tym sezonie musi się zadowolić wicemistrzostwem.

 

Knack Roeselare – Noliko Maaseik 3:2 (29:27, 25:17, 20:25, 21:25, 16:14)

Stan rywalizacji 3:1 dla Knack Roeselare

 

Źródło: inf.własna

Fot. M-volley

 

 

 

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *