LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017: Czesi pod wodzą nowego trenera przygotowują się do mistrzostw Europy. Sparingi z Turcją i Kanadą

LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017: Czesi pod wodzą nowego trenera przygotowują się do mistrzostw Europy. Sparingi z Turcją i Kanadą

Reprezentacja Czech, pod wodzą nowego trenera, także rozpoczęła przygotowania do europejskiego czempionatu. Swoje spotkania Czesi rozegrają w grupie B w Szczecinie a na sparingi udadzą się do Turcji i zagrają u siebie zagrają z Kanadą.


Reprezentacja Czech nieudanie rywalizowała w kwalifikacjach do mistrzostw świata 2018. Nie powiodło się jej też w II Dywizji Ligi Światowej. Stery po niespodziewanej rezygnacji Miguela Falaski objął Michał Nekola, który już rozpoczął przygotowania do walki w mistrzostwach Europy.

Czeska kadra, do której powołanie otrzymał m.in znany z Olsztyna atakujący Jan Hadrava, odbywa zgrupowanie w Jablońcu nad Nysą. W treningach uczestniczy obecnie siedemnastu zawodników. Kilku siatkarzy wciąż z udziału w przygotowaniach wykluczają problemy zdrowotne.

Przygotowanie rozpoczął Karel Linz, ale wykluczyły go problemy zdrowotne. Liczymy,że szybko do nas wróci Petr Šulista,natomiast po  operacji kolana nadal nie jest w wystarczająco dobrej formie. Zespół za to wesprze doświadczony Radek Mach a kapitanem  będzie Jakub Janouh – potwierdził czeski szkoleniowiec.

W planach  naszych południowych sąsiadów są trzy sparing w Turcji w dniach 5 – 7 sierpnia. Druga część przygotowań do powrót do kraju i  trzy spotkania kontrolne w dniach 15 – 17 sierpnia z reprezentacją Kanady, która przypomnijmy będzie przebywała w tym okresie w Europie (Memoriał Wagnera 11-13 sierpnia w Krakowie).

Czesi będą rywalizowali w Szczecinie w grupie B a przeciwnikami będą reprezentacje Słowacji (25 sierpnia), Niemiec (27 sierpnia) i , Włoch (28 sierpnia).

 

Szeroki skład reprezentacji Czech na EUROVOLLEY POLAND 2017:

Rozgrywający: Jakub Janouch, Matyáš Démar

Atakujący: Michal Finger, Jan Hadrava

Przyjmujący: Petr Michálek, Jan Galabov, Adam Bartoš, Donovan DĹžavoronok, Marek Zmrhal

Środkowi: Aleš Holubec, Marek Beer, Vladimír Sobotka, Adam ZajíÄ?ek, Radek Mach

Libero: Martin Kryštof, Daniel Pfeffer

 

Źródło: opracowanie własne/ cvf.cz/

Fot. FIVB

 

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *