LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017: Czternastka Francuzów na mistrzostwa Europy już z N’Gapethem

LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017: Czternastka Francuzów  na mistrzostwa Europy już z N’Gapethem

Aktualni mistrzowie Europy przyjadą do Polski, by bronić mistrzostwa Europy z 2015 roku w składzie takim, jakim pokazali się na Memoriale Wagnera. Do ekipy dołączy as Trójkolorowych, Earvin N’Gapeth, który jednak wciąż boryka się z problemami zdrowotnymi.

 

Laurent Tillie dokonał wyboru i na mistrzostwa Europy zdecydował się pozostawić taki skład, jaki zaprezentował się podczas zakończonego w niedzielę XV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Trójkolorowi wygrali pierwsze spotkanie z Biało-Czerwonymi po tie-breaku. Takim samym rezultatem zakończył się drugi mecz z Rosją. Ulegli jedynie Kanadzie 0:3 grając w eksperymentalnym składzie i zajmując tym samym drugie miejsce w prestiżowym turnieju, który był ostatnim  sprawdzianem formy przed Eurovolley Poland 2017.

W czternastce desygnowanej do walki o obronę tytułu mistrzów Europy znalazło się miejsce dla Earvina N’Gapetha, którego zabrakło na turnieju w Krakowie ze względu na problemy zdrowotne. Do  formy po kontuzji wraca powoli Kevin Tillie, który przyjedzie do Polski jako drugi libero.

 

Francuzi trafili do grupy D, w której zmierzą się kolejno z Belgią, Holandią i Turcją. Swoje spotkania grupowe i ewentualne baraże lub ćwierćfinał będą rozgrywali w katowickim Spodku.

 [img title=””]media/storage/images/8fe75b9ad321340.jpg[/img]

 

14-osobowy skład Francji na EUROVOLLEY POLAND 2017:


Rozgrywający: Benjamin Toniutti, Antoine Brizard

Atakujący: Stephen Boyer, Jean Patry

Środkowi: Kevin Le Roux, Nicolas Le Goff, Barthélémy Chinenyeze, Daryl Bultor

Przyjmujący: Trévor Clevenot, Julien Lyneel, Thibault Rossard, Earvin Ngapeth

Libero: Jenia Grebennikov, Kevin Tillie

Źródło: oprac.własne / ffvb.org

Fot. M-volley

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *