LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017: Czternastka Hiszpanów sparuje przed mistrzostami Europy z Estonią. Silni rywale w grupie C w Krakowie

LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017: Czternastka Hiszpanów sparuje przed mistrzostami Europy z Estonią. Silni rywale w grupie C w Krakowie

Hiszpanie w weekend sparują z reprezentacją Estonii a potem przyjadą do Krakowa, by w europejskim czempionacie rywalizować  w grupie C z Rosją, Bułgarią i Słowenią. Zdecydowanie nie jest to faworyt najważniejszej imprezy sezonu w Europie, natomiast warto przypomnieć ich historyczny sukces  z 2007 roku, kiedy to sensacyjnie, pod wodzą Andreei Anastasiego stanęli na najwyższym stopniu podium mistrzostw Europy.            

Znana jest czternastka wybrańców trenera Fernando Muñoza, która przyjedzie do Polski, by powalczyć w krakowskiej grupie (z Rosją, Bułgarią, Słowenia). Hiszpanie przebywają obecnie w Estonii, gdzie w ostatnim etapie przygotowań  do mistrzostw Starego Kontynentu rozegrają mecze kontrolne (19 i 20 sierpnia).

– Mecze z Estonią będą naszym ostatnim sprawdzianem przed mistrzostwami Europy. Wynik tych spotkań nie ma znaczenia. Najważniejsze, żeby żadnemu zawodnikowi nic się nie stało przed turniejem w Polsce. Dla wszystkich drużyn jest to przecież najważniejszy turniej tego sezonu reprezentacyjnego – powiedział Miguel Angel De Amo, rozgrywający hiszpańskiego zespołu.

 

14-osobowy skład reprezentacji Hiszpanii na LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017:

rozgrywający: Miguel Angel De Amo, Angel Trinidad

atakujący: Augusto Colito, Andres Villena,

środkowi: Jorge Fernandez, Miki Fornes, Borja Ruiz, Alejandro Vigil

przyjmujący: Jorge Almansa, Juanmi González, Sergio Noda, Fran Ruiz,

libero: Francisco Fernandez, Dani Ruiz

 

Źródło: opracowanie własne / pzps.pl

Fot.FIVB

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *