LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017: Ferdinando De Giorgi podał skład Polaków na ME!

LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017: Ferdinando De Giorgi podał skład Polaków na ME!

Docelowa impreza tego sezonu, a więc mistrzostwa Europy organizowane w naszym kraju, jest już coraz bliżej. Szkoleniowiec reprezentacji Polski, tak jak wcześniej zapowiadał, ogłosił kadrę na ten turniej niedługo po zakończeniu Memoriału Huberta Wagnera.

Selekcjoner Polaków ma za sobą niełatwe decyzje. Ostatnim meczem z reprezentacją Rosji w ramach XV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera, w którym Ferdinando De Giorgi desygnował do gry zmienników, rezerwowi pokazali, że wciąż są w grze o mistrzostwa Europy. Świetna postawa atakującego Łukasza Kaczmarka, który był nominalnie trzecim na swojej pozycji, czy też udany mecz młodych przyjmujących, Artura Szalpuka i Aleksandra Śliwki, w ostatniej chwili wpłynęły na decyzję włoskiego trenera. Również najmłodszy z siatkarzy w reprezentacji, środkowy bloku Jakub Kochanowski, wydaje się być gotowy do gry na poważnych imprezach.

Mimo tak dobrego występu młodych przyjmujących, Ferdinando De Giorgi na tej pozycji postawił na doświadczenie – w mistrzostwach Europy, kosztem Aleksandra Śliwki, zagra Rafał Buszek. Spotkaniem z reprezentacją Rosji miejsce w składzie wywalczyli jednak Łukasz Kaczmarek i Jakub Kochanowski.

Skład reprezentacji Polski na LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017:

Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz
Przyjmujący: Michał Kubiak, Rafał Buszek, Bartosz Kurek, Artur Szalpuk
Środkowi: Bartłomiej Lemański, Mateusz Bieniek, Jakub Kochanowski, Łukasz Wiśniewski
Atakujący: Dawid Konarski, Łukasz Kaczmarek
Libero: Paweł Zatorski, Damian Wojtaszek

Źródło: pzps.pl/inf.własna
Fot.: M-volley.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *