LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017: Kibice siłą napędową Finów. Czternastka Tuomasa Sammelvuo gotowa do gry w Gdańsku

LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017: Kibice siłą napędową Finów. Czternastka Tuomasa Sammelvuo gotowa do gry w Gdańsku

 Repezentacja Finlandii odniosła dwa zwycięstwa w sparingach z ekipą Słowacji i siatkarze są już myślami w Gdańsku, gdzie w grupie A LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017 rozegrają spotkania z Estonią, Polską i Serbią.

W 14-osobowym gronie, w którym Finowie przygotowują się do mistrzostw Europy, zabrakło miejsca dla dwóch dotychczasowych filarów fińskiej reprezentacji, Mikko Esko i Urpo Sivula. W składzie jest natomiast nowy rozgrywający Espadonu Szczecin, Eemi Tervaportti, a nad statystykami czuwa scout Asseco Resovii Rzeszów, Kamil Sołoducha.

Finowie przygotowania rozpoczęli w Olimpijskim Centrum Treningowym w Kuortane, po czym rozegrali dwa towarzyskie spotkania z ekipą Niemiec (oba sparingi przegrane). Towarzysko zmierzyli się w piątek i w sobotę (18 i 19 sierpnia) ze Słowakami, gdzie odnieśli dwa zwycięstwa, w obydwu spotkaniach 3:1, by potem udać się już do Gdańska.

Tuomas Sammelvuo, szkoleniowiec reprezentacji Finlandii, nie ukrywa, że łatwo o zwycięstwa nie będzie, ale zdecydowanie celem jest poprawa dwunastej lokaty z mistrzostw Europy 2015.

W mistrzostwach Europy uczestniczą same dobre zespoły, dlatego nie mam konkretnego typu, co do zwycięzcy naszej grupy. Nasi przeciwnicy są naprawdę bardzo ciężkimi rywalami – Polska, Serbia, a dodatkowo dobrze grająca Estonia. Estończycy z roku na rok się rozwijają, a chemia w ich zespole widoczna jest od pierwszych chwil i jest naprawdę miła dla oka. W takiej grupie nie wybiegamy myślami zbytnio do przodu, bowiem dla nas każda piłka w każdym meczu będzie miała ogromne znaczenie. Naszym celem jest postawienie rywalom możliwie najtrudniejszych warunków – mówił  fiński szkoleniowiec.

[img title=”Kibice fińscy podczas fazy grupowej ME 2015″]media/storage/images/e9f9646ae8e.jpg[/img]

Siłą napędową Finów mogą okazać się kibice, którzy licznie jeżdżą za narodowym teamem.

Mamy wielu wiernych kibiców, a dodatkowo podróż z Finlandii do Gdańska nie jest bardzo uciążliwa, dlatego myślę że na trybunach pojawi się spora grupa naszych fanów. Cieszę się, że będziemy mogli rozgrywać swoje spotkania w tym mieścieGdańsk jest naprawdę fantastycznym miejscem dla mojej ekipy – dodaje Sammelvuo.

Finowie na początek mistrzostw Europy zmierzą się z Estonią (24 sierpnia). Następnie zagrają z gospodarzami (26 sierpnia), a ich ostatnim grupowym rywalem będą Serbowie (28 sierpnia).


14-osobowy skład reprezentacji Finlandii na mistrzostwa Europy:

Rozgrywający: Eemi Tervaportti, Niko Haapakoski

Atakujący: Olli-Pekka Ojansivu, Antti Ropponen

Przyjmujący: Jan Helenius, Elviss Krastins, Niklas Seppanen, Antti Siltala

Atakujący: Olli-Pekka Ojansivu, Antti Ropponen

Środkowi: Markus Kaurto, Henrik Porkka, Tommi Siirila, Sauli Sinkkonen

Libero: Lauri Kerminen, Eetu Pennanen

 

Źródło: oprac.własne / lentopalloliitto.fi / pzps.pl

Fot. M-volley.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *