LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017: Mateusz Bieniek wrócił do zdrowia i jest w kadrze na mistrzostwa Europy!

LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017: Mateusz Bieniek wrócił do zdrowia i jest w kadrze na mistrzostwa Europy!

Jak podaje oficjalny komunikat PZPS-u, Mateusz Bieniek po dotkliwym urazie doszedł do zdrowia i, mimo wcześniejszych problemów, znalazł się w kadrze na turniej docelowy tego sezonu reprezentacyjnego.

Choć środkowy reprezentacji Polski w niedzielę doznał poważnej kontuzji, a do Spały w trybie awaryjnym ściągnięty został Andrzej Wrona, ostatecznie udało się zaleczyć uraz Mateusza Bieńka. – W mojej wieloletniej karierze zawodowej nie spotkałem się z przypadkiem tak szybkiego dochodzenia do sprawności, po tak poważnym urazie. Jak się okazuje organizm człowieka, a szczególnie sportowca, pozostaje jednak wielką zagadką – powiedział Jan Sokal, lekarz drużyny narodowej.

W tej sytuacji sztab szkoleniowy, w porozumieniu z lekarzami, oficjalnie potwierdził udział Mateusza Bieńka w zbliżających się mistrzostwach Europy i zgłosili go do kadry na ten turniej. – Bardzo dziękuję naszemu doktorowi i fizjoterapeutom: Tomkowi Pieczce i Michałowi Roczkowi za to, że doprowadzili mnie do takiej dyspozycji, która pozwoli zagrać w mistrzostwach. Naprawdę to ich wielka zasługa. Jeszcze raz pięknie dziękuję. – skomentował sam siatkarz.

Zarówno sztab szkoleniowy jak i reprezentacyjni koledzy są wdzięczni Andrzejowi Wronie, który po wezwaniu na zgrupowanie, niezwłocznie pojawił się w Spale i umożliwił prowadzenie treningów.

Źródło: pzps.pl/opracowanie własne
Fot.: M-volley.pl


(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *