LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017: Mistrzowie Europy z 2007 roku, Hiszpanie zagrają w Krakowie w grupie ze Slowenią, Bułgarią i Rosją

LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017: Mistrzowie Europy z 2007 roku, Hiszpanie zagrają w Krakowie w grupie ze Slowenią, Bułgarią i  Rosją

Hiszpanie przyjadą do Krakowa, by  w europejskim czempionacie rywalizować  w grupie C z Rosją, Bułgarią i Słowenią. Zdecydowanie nie jest to faworyt najważniejszej imprezy sezonu w Europie, natomiast warto przypomnieć ich historyczny sukces  z 2007 roku, kiedy to sensacyjnie, pod wodzą Andreei Anastasiego stanęli na najwyższym stopniu podium mistrzostw Europy.

Hiszpanie są w trakcie przygotowań do mistrzostw Europy, a przetarciem było dla nich drugie miejsce w Final Four III Dywizji (w finale musieli uznać wyższość Estończyków). Zawodnicy z Półwyspu Iberyjskiego trafili do mocnej grupy (z Rosją, Bułgarią, Słowenią), która na LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017 będzie rozgrywała swoje spotkania w krakowskiej Tauron Arenie. Szesnastu hiszpańskich siatkarzy rozpoczęło w sobotę 29 lipca ostatni etap przygotowań do europejskiego czempionatu zgrupowaniem w kastylijskiej Guadalajarze. Do Krakowa przybędą 22 sierpnia, ale wcześniej w planach podopieczni Fernando Munoza Beniteza mają spotkanie kontrolne z Estonią (17 sierpnia).

O ważnej dacie dla hiszpańskiej siatkówki przypomniał ostatnio jej najwybitniejszy przedstawiciel – Rafael Pascual. Mija właśnie 25 lat od olimpijskiego debiutu reprezentacji tego kraju w Barcelonie (olimpijski debiut to 8. miejsce przypieczętowane trzema zwycięstwami po tie-breaku nad Kanadą, Japonią i Francją).

Z doświadczonym Pascualem związany jest także największy w historii sukces Hiszpanów – mistrzostwo Europy w 2007 roku. Podczas turnieju w Moskwie i Sankt Petersburgu sprawili ogromną niespodziankę. Siatkarze prowadzeni wówczas przez Andreę Anastasiego wygrali wszystkie mecze, w tym oczywiście ten najważniejszy, finałowy z gospodarzami –  Rosjanami 3:2.

Obecnie, realnie oceniając szanse, Hiszpanom w rywalizacji z aktualnymi wicemistrzami Europy, Słoweńcami oraz Bułgarami i Rosjanami trudno będzie awansować do fazy pucharowej, mogą natomiast stać się ulubieńcami krakowskiej publiczności.

Skład reprezentacji  Hiszpanii na zgrupowania przed LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017:

Rozgrywający: Angel Trinidad  de Haro, Sergi Rene Giralt,Miguel Angel de Amo Fernandez-Echevarria,
Atakujący: Andres J. Villena Rodriguez,Augusto R. Colito Lopes,
Środkowi: Alejandro Vigil Gonzalez,Borja Ruiz Mira,Jorge Fernandez Valcarcel, Miguel Angel Fornes Jul,
Przyjmujący: Sergio Noda Blanco, Jorge Almansa Martinez,Carlos Jimenez Gallego, Francisco J. Ruiz Garrido, Juan Manuel Gonzalez Limon,
Libero: Francisco J. Fernandez Martinez, Daniel Ruiz Posadas. 

Źródło: opracowanie własne / pzps.pl

Fot.FIVB

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *