LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017: Niemcy i Belgowie zwycięzcami grup B i D!

Pierwsze mecze katowickiej i szczecińskiej grupy wyłoniły ćwierćfinalistów mistrzostw Europy. Niemieccy i Belgijscy siatkarze pewnymi zwycięstwami zakończyli pierwszą fazę turnieju.

Grupa B:

Pierwsza partia przebiegła pod dyktando niemieckich siatkarzy, którzy zdominowali grę na siatce i nie pozwolili wyjść Słowakom z dwudziestu punktów w secie otwarcia. Druga odsłona meczu nie była już tak jednostronna – słowaccy siatkarze wyszli nawet na trzypunktowe prowadzenie (12:9), którego jednak nie zdołali utrzymać. O wyniku seta zadecydowała wyrównana końcówka, w której lepsi okazali się podopieczni Andrei Gianiego. Choć do połowy trzeciej partii żaden z zespołów nie potrafił wypracować bezpiecznej przewagi, po zdobyciu trzynastego oczka to Niemcy wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca meczu.

Słowacja – Niemcy 0:3 (18:25, 24:26, 23:25)

Składy drużyn:
Słowacja: Bencz, Kohut, Ondrovic, Kubs, Koncal, Mlynarcik, Lux, Turis, Patak, Chrtiansky, Zatko, Presinsky, Petras, Ludha
Niemcy: Fromm, Schott, Kaliberda, Andrei, Bohme, Grozer, Weber, Kampa, Hirsch, Karlitzek, Zenger, Zimmermann, Baxpohler, Krick

Grupa D:

Już początek spotkania pokazał, że katowicka grupa nie bez powodu została okrzyknięta najbardziej wyrównaną w tych mistrzostwach Europy. Choć Belgowie byli faworytami tego meczu, to Holendrzy szybko wyszli na prowadzenie, które utrzymali do połowy seta. W decydujących fragmentach holenderskim siatkarzom zabrakło jednak spokoju, a to pozwoliło Belgom odrobić straty i wygrać zarówno w pierwszej, jak i w drugiej partii, która była bliźniaczo podobna do seta otwarcia. Trzecią odsłonę meczu niemal od początku zdominowali podopieczni Vitala Heynena, tym samym udowadniając, że pierwsze miejsce w grupie belgijskich siatkarzy jest jak najbardziej zasłużone

Holandia – Belgia 0:3 (21:25, 21:25, 21:25)

Holandia: Van Haarlem, Keemink, Sparidans, Ter Horst, Van De Kamp, Diefenbach, Jorna, Plak, Rauwerdink, Abdel-Aziz, Koelewijn, Ter Maat, Parkinson, Andringa
Belgia: Van Den Dries, Deroo, Van Hirtum, Stuer, Lecat, Klinkenberg, Verhees, Van De Voorde, Van Walle, Ribbens, D’Hulst, Valkiers, Rousseaux, Van De Velde

Źródło: inf.własna