LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017: Polacy i Francuzi poza turniejem!

Ostatnie spotkania dzisiejszego dnia przyniosły nie tylko porażkę Polaków, ale również prawdziwą sensację. W ćwierćfinale zabraknie faworytów turnieju, reprezentacji Francji!

Spotkanie rozpoczęło się dobrze dla Polaków, którzy niesieni dopingiem kibiców, wyszli na prowadzenie (9:6). Biało-Czerwoni stracili jednak koncentrację i pozwolili Słoweńcom odrobić straty (13:13). Przejście dał Polakom skuteczny atak Dawida Konarskiego, dzięki któremu polskim siatkarzom udało się uciec z niewygodnego ustawienia. Nie zmniejszyło to jednak problemów podopiecznych Ferdinanda De Giorgiego – w szeregach Biało-Czerwonych pojawiły się błędy w ofensywie, ale przede wszystkim brak dokładności w przyjęciu. To spowodowało, że Słoweńcy wyszli na prowadzenie (21:23), którego nie oddali już do końca seta.

Polacy, podłamani porażką w pierwszej odsłonie meczu, szybko pozwolili Słoweńcom przejąć kontrolę na boisku (9:12). Z pomocą przyszedł skuteczny blok Bartłomieja Lemańskiego, który wyróżniał się jakością gry na tle swoich reprezentacyjnych kolegów (14:15). Niestety błąd środkowego w ataku ponownie dał prowadzenie naszym przeciwnikom (15:17). Absolutna niemoc Biało-Czerwonych w ofensywie i brak dokładności w przyjęciu pozwolił gościom zdominować grę do końca seta.

Dziesięciominutowa przerwa dobrze wpłynęła na polskich siatkarzy, którzy kolejną partię rozpoczęli w odmienionym składzie i bardziej walecznych nastrojach. Choć wydawało się, że jakość gry Polaków uległa poprawie (10:10), niestety Biało-Czerwoni ponownie mieli problemy ze skończeniem ataku. Po bloku na Michale Kubiaku, obok Artura Szalpuka, na boisku pojawił się Rafał Buszek. Polakom niestety nie udało się zmienić obrazu gry już do końca spotkania.

Słoweńcy po wygranej z reprezentacją Polski awansowali do ćwierćfinału, w którym zmierzą się z Rosjanami.

Polska – Słowenia 0:3 (21:25, 21:25, 19:25)

Składy drużyn:
Polska: Konarski, Kaczmarek, Kurek, Szalpuk, Lemański, Wojtaszek, Drzyzga, Łomacz, Kubiak, Kochanowski, Wiśniewski, Zatorski, Bieniek, Buszek
Słowenia: Stern T., Pajenk, Stern Z., Kozamernik, Sket, Gasparini, Vincić, Stalekar, Koncilja, Klobucar, Kovacic (L), Toman (L), Ropret, Urnaut

Prawdziwa sensacja zdarzyła się jednak w Katowicach, gdzie już pierwszy set pokazał, że celem Czechów jest tylko zwycięstwo. Z wyjątkiem drugiej partii, Francuzi stali na boisku jak sparaliżowani i w niczym nie przypominali zespołu z Ligi Światowej. Czesi zagrali za to fenomenalnie w każdym z siatkarskich elementów, dzięki czemu mogą się cieszyć z historycznego sukcesu i awansu do ćwierćfinału.

Francja – Czechy 1:3 (21:25, 25:21, 21:25, 20:25)

Francja: Grebennikov, Patry, Clevenot, Toniutti, Tillie, Lyneel, NGapeth, Le Roux, Brizard, Boyer, Le Goff, Bultor, Rossard, Chinenyeze
Czechy: Hadrava, Beer, Dzavoronok, Finger, Holubec, Zmrhal, Demar, Krystof, Preffer, Galabov, Mach, Zajicek, Janouch, Michalek

Źródło: inf.własna