LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017: Rosjanie i Niemcy pierwszymi półfinalistami mistrzostw Europy!

Za nami pierwsze mecze ćwierćfinałowe. W Krakowie, gdzie Rosjanie gładko pokonali Słoweńców, kibice nie mogli narzekać na nadmiar emocji, zaś w Katowicach Niemcy musieli wyszarpać zwycięstwo sensacji turnieju, reprezentantom Czech.

Już pierwszy set pokazał, że Czesi nieprzypadkowo stali się sensacją tego turnieju. Na początku spotkania to nasi południowi sąsiedzi wyszli na prowadzenie (3:5), jednak podopieczni Andrei Gianiego zdołali doprowadzić do wyrównania wyniku po pierwszej przerwie technicznej (9:9). Choć gra do połowy seta była wyrównana, w końcowych fragmentach tej partii Niemcy pokazali swoją wyższość nad rywalami i wyszli na prowadzenie (22:19), którego nie oddali do końca seta. Drugą partię ponownie świetnie rozpoczęli czescy siatkarze, co zaowocowało wypracowaniem przez nich przewagi (7:11). Tym razem jednak utrzymali poziom gry, między innymi dzięki świetnej zagrywce (11:17), która pozwoliła im zdominować niemieckich siatkarzy i wyrównać wynik spotkania. Trzecia partia od początku była bardzo wyrównana. Choć w końcówce Czesi wypracowali trzypunktową przewagę (19:22), ostatecznie Niemcy odrobili straty i wyszli na prowadzenie w spotkaniu. Ostatni set był jedynie przypieczętowaniem zwycięstwa podopiecznych Andrei Gianiego, którzy w dobrym stylu awansowali do półfinału mistrzostw Europy.

Niemcy – Czechy 3:1
(25:22, 16:25, 25:23, 25:20)

Składy drużyn:
Niemcy: Fromm, Schott, Kaliberda, Andrei, Bohme, Grozer, Weber, Kampa, Hirsch, Karlitzek, Zenger, Zimmermann, Baxpohler, Krick
Czechy: Hadrava, Beer, Dzavoronok, Finger, Holubec, Zmrhal, Demar, Krystof, Preffer, Galabov, Mach, Zajicek, Janouch, Michalek

Rosjanie, będąc jednym z pretendentów do złotego medalu mistrzostw Europy, byli faworytem również spotkania ćwierćfinałowego.Siatkarze Sbornej od początku pierwszego seta zdominowali Słoweńców, co pozwoliło im szybko zakończyć pierwszą partię. Choć w drugiej odsłonie meczu słoweńscy siatkarze utrzymywali kontakt punktowy, Rosjanie szybko powiększyli przewagę, której nie oddali już do końca seta. Trzecia partia okazała się jedynie formalnością – szybkim zwycięstwem siatkarze Sbornej przypieczętowali awans do półfinału.

Rosja – Słowenia 3:0
(25:17, 25:19, 25:19)

Rosja: Volvich, Grankin, Butko, Volkov, Berezhko, Mikhailov, Kurkaev, Golubev, Zhigalov, Martynyuk, Ashchev, Vlasov, Feoktistov, Kliuka
Słowenia: Stern T., Pajenk, Stern Z., Kozamernik, Sket, Gasparini, Vincić, Stalekar, Koncilja, Klobucar, Kovacic (L), Toman (L), Ropret, Urnaut

Źródło: inf.własna