LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017: Serbowie przypieczętowali awans do ćwierćfinału, Bułgarzy pokonali Słoweńców

Za nami pierwsze rozstrzygnięcia w grupach A i C. Serbowie bez porażki zameldowali się w ćwierćfinale, a Bułgarzy zajęli drugie miejsce w swojej grupie i będą walczyli w barażach.

Grupa A:

Serbowie przed rozpoczęciem ostatniego spotkania w fazie grupowej byli stawiani w roli faworyta i w secie otwarcia świetnie się z niej wywiązali. Od początku pierwszej partii kontrolowali jej przebieg, co pozwoliło im na pewne zwycięstwo w tej odsłonie meczu. Drugi set był znacznie bardziej wyrównany, a na tablicy wyników często widniał remis (14:14). Sytuację udało się opanować do drugiej przerwy technicznej (14:16), po której Serbowie powiększyli przewagę i szybko doprowadzili do zakończenia seta. Trzecia partia była niezwykle wyrównana i przyniosła z pewnością najwięcej emocji. Serbscy siatkarze zachowali jednak więcej spokoju, co pozwoliło im zatriumfować również w tej odsłonie meczu.

Finlandia – Serbia 0:3 (20:25, 18:25, 32:34)

Składy drużyn:
Finlandia: Haapakoski, Tervaportti, Kerminen (L), Siltala, Seppanen, Krastins, Siirilä, Sinkkonen, Helenius, Ropponen, Kaurto, Porkka, Ojansivu, Pennanen
Serbia Okolić, Kovacević, Katić, Petrić, Skundrić, Stanković, Jovović, Buculjević, Atanasijević, Luburic, Majstorovic, Podrascanin, Rosic, Lisinac

Grupa C:

W tym meczu trudno było wskazać zdecydowanego faworyta. Choć początek spotkania był wyrównany, to Bułgarom udało się wypracować przewagę i jako pierwsi mieli piłkę setową. Słoweńcy w końcówce zaczęli odrabiać straty, jednak były one zbyt duże, by myśleć o wygraniu seta otwarcia. W drugiej partii słoweńscy siatkarze znacznie poprawili swoją grę, a nawet wyszli na prowadzenie, jednak stracili koncentrację i ponownie to Bułgarzy zwyciężyli, tym razem po wyrównanej walce w końcówce seta. Trzecia partia okazała się być jedynie potwierdzeniem awansu Bułgarów.

Słowenia – Bułgaria 0:3 (22:25, 26:28, 17:25)

Słowenia: Stern T., Pajenk, Stern Z., Kozamernik, Sket, Gasparini, Vincić, Stalekar, Koncilja, Klobucar, Kovacic (L), Toman (L), Ropret, Urnaut
Bułgaria: Bratoev, Gotsev, Chernokozhev, Penchev R., Yosifov, Penchev N., Nikolov, Sokolov, Salparov (L), Skrimov, Ivanov, Seganov, Todorov, Aleksiev

Źródło: inf.własna