LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017: Wicemistrzowie Europy, Słoweńcy przyjadą do Krakowa bez Klemena Cebulja

LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017: Wicemistrzowie Europy, Słoweńcy przyjadą do Krakowa  bez Klemena Cebulja

 

Reprezentacja Słowenii, aktualny wicemistrz Europy z 2015 roku, ma za sobą kilka gier kontrolnych. W czternastce desygnowanej przez Slobodana Kovaca zabrakło podstawowego zawodnika, Klemena Cebulja, który nie zdąrzył wyleczyć kontuzji.

Reprezentacja Słowenii ma za sobą dobry okres gry. Uzyskała kwalifikację do przyszłorocznych mistrzostw świata  i triumfowała w Final Four II Dywizji Ligi Światowej (co jednak nie gwarantuje Słoweńcom awansu do elity przyszłorocznej Nowej Ligi Światowej).

Słoweńcy w ramach przygotowań do europejskiego czempionatu sparowali z Polakami, Włochami a ostatnie gry kontrolne odbyli  w Belgradzie, gdzie dwukrotnie ulegli Serbom (2:3 i 1:3). Celem sparingów z różnymi zespołami było sprawdzenie wariantów gry, co podkreślał  Kovac:

– Dzięki dobrej postawie drużyny i  ostatnich sukcesach, europejskie teamy liczą się z reprezentacją Słowenii. Z tymi zespołami, z którymi teraz zagramy towarzysko, możemy równie dobrze spotkać się podczas mistrzostw Europy. Rywale napewno znają nas już lepiej i będą szykować taktykę pod grę z nami, dlatego teraz będzie o wiele trudniej niż dwa lata temu w Bułgarii, gdy zdobywaliśmy srebrne medale. Będziemy walczyć o jak najwyższe cele – mówił w początkowym etapie przygotowań serbski selekcjoner.

 

W czternastce zabraknie przede wszystkim jednego z liderów zespołu, Klemena Cebulja, którego z  przyjazdu  do Polski wykluczył uraz mięśni brzucha. Poza przyjmującym kibice będą mogli zobaczyć na parkiecie znanych i doświadczonych  siatkarzy, takich jak Dejana Vincić, Alena Pajenka czy Tine Urnauta.

O obronę  srebra  Słoweńcy powalczą w Krakowie, w niełatwej grupie C. Pierwsze starcie rozegrają  24 sierpnia z Hiszpanami. Następnie czeka ich  mecz z Rosjanami (26 sierpnia) i Bułgarami (28 sierpnia).

 

14-osobowy skład reprezentacji Słowenii na LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017:

 

rozgrywający: Dejan Vincić, Gregor Ropret

atakujący: Mitja Gasparini, Tonecek Stern

przyjmujący: Tine Urnaut, Alen Sket, Ziga Stern, Jan Klobucar

środkowi: Alen Pajenk, Danijel Koncilja, Jan Kozamernik, Saso Stalekar

libero: Jani Kovacić, Urban Toman

 

 

 

Źródło. oprac.własne / odbojka.si/ pzps.pl

Fot. FIVB

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *