LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017: Włosi i Bułgarzy kolejnymi ćwierćfinalistami mistrzostw Europy!

Dwa pierwsze mecze barażów nie przyniosły żadnej niespodzianki. Po pewnych zwycięstwach w kolejnej fazie turnieju, a więc w ćwierćfinale, zameldowali się Włosi i Bułgarzy.

Choć tureccy siatkarze świetnie się zaprezentowali w fazie grupowej, przed rozpoczęciem spotkania to Włosi byli zdecydowanym faworytem tego meczu, co udowodnili już w pierwszej partii. Podopieczni Gianlorenzo Blenginiego szybko wypracowali pewną przewagę (14:10), którą, dzięki świetnej zagrywce, systematycznie powiększali (18:11) aż do końca seta otwarcia. Choć początek drugiej odsłony meczu był wyrównany (7:8), od pierwszej przerwy technicznej Turcy zostali absolutnie zdominowani przez Włochów (16:8). Świetna gra w bloku Matteo Piano (18:9) oraz punktowe zagrywki całej drużyny sprawiły, że tureccy siatkarze nie umieli w żaden sposób zagrozić Włochom. Trzecia partia była niezwykle emocjonująca. Choć Turcy mieli w górze trzy piłki setowe, ostatecznie to podopieczni Gianlorenzo Blenginiego mogli się cieszyć ze zwycięstwa w tym secie, a tym samym w całym meczu. Włosi wywalczyli awans do ćwierćfinału, w którym zmierzą się z Belgami.

Włochy – Turcja 3:0 (25:16, 25:17, 31:29)

Składy drużyn:
Włochy: Randazzo, Vettori, Spirito, Giannelli, Balaso, Mazzone, Lanza, Buti, Colaci, Piano, Antonov, Bottio, Sabbi, Ricci
Turcja: Batur, Matic, Gungor, Yesilbudak, Gokgoz, Subasi, Capkinoglu, Eksi, Unver, Demirciler, Gunes, Toy, Yenipazar, Cin

Finowie, choć nie byli faworytami tego spotkania, na boisko wyszli niezwykle zmotywowani, co szybko przyniosło pozytywne dla nich efekty (12:14). Bułgarzy zdołali odrobić straty, jednak w późniejszych fragmentach seta otwarcia popełniali zbyt wiele błędów, co pozwoliło Finom wyjść na prowadzenie (22:24) i rozstrzygnąć seta na swoją korzyść. Porażka wyraźnie zmotywowała Bułgarów, którzy przez większą część drugiej odsłony meczu dominowali na boisku (21:17). Choć w końcówce seta zdarzył im się mały przestój (21:20), zdołali wyrównać wynik spotkania. Trzecia partia od początku do końca upłynęła pod dyktando Bułgarów, którzy w tym secie pokazali, że potrafią się wywiązać z roli faworyta. Czwarta partia okazała się być jedynie potwierdzeniem dominacji bułgarskich siatkarzy, którzy w ćwierćfinale zmierzą się z Serbami.

Bułgaria – Finlandia 3:1 (23:25, 25:21, 25:11, 25:12)

Bułgaria: Bratoev, Gotsev, Chernokozhev, Penchev R., Yosifov, Penchev N., Nikolov, Sokolov, Salparov (L), Skrimov, Ivanov, Seganov, Todorov, Aleksiev
Finlandia:Aapakoski, Tervaportti, Kerminen (L), Siltala, Seppanen, Krastins, Siirilä, Sinkkonen, Helenius, Ropponen, Kaurto, Porkka, Ojansivu, Pennanen

Źródło: inf.własna