LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017: Zwycięstwo Czechów i reprezentacji Turcji na rozpoczęcie rywalizacji grup B i D

Rozpoczęła się rywalizacja kolejnych grup LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017. Pierwsze spotkania w Katowicach i w Szczecinie wygrały reprezentacje Turcji i Słowacji.

Pierwszy mecz grupy B, która swoje spotkania rozgrywa w Szczecinie, rozpoczął się lepiej dla czeskich siatkarzy, którzy zdominowali Słowaków w pierwszej partii. Drugi set nie był już tak jednostronny, a o jego wyniku zadecydowała dopiero wyrównana końcówka. W grze pod presją lepsi okazali się słowaccy zawodnicy, którzy zdobywając trzydziesty punkt, doprowadzili do wyrównania wyniku meczu. Trzecia odsłona spotkania to powrót do gry z pierwszego seta – Czesi zdominowali grę na siatce, co pozwoliło im wypracować pewne prowadzenie, którego nie stracili już do końca tej partii. Czwarta odsłona meczu okazała się być tylko formalnością – czescy siatkarze odnieśli pewne zwycięstwo, tym samym triumfując w całym spotkaniu.

Grupa B:

Czechy – Słowacja 3:1 (25:19, 28:30, 25:16, 25:17)

Składy drużyn:
Czechy: Hadrava, Beer, Dzavoronok, Finger, Holubec, Zmrhal, Demar, Krystof (L), Preffer (L), Galabov, Mach, Zajicek, Janouch, Michalek
Słowacja: Bencz, Kohut, Ondrovic, Kubs, Koncal, Mlynarcik, Lux, Turis, Patak, Chrtiansky, Zatko, Presinsky, Petras, Ludha

Drugi dzień mistrzostw Europy przyniósł pierwsze rozstrzygnięcie również w grupie D. Zanim na boisko w Katowicach wybiegną jedni z faworytów turnieju, a więc reprezentacja Francji, by zmierzyć się z trudnym rywalem, jakim są Belgowie, o zwycięstwo powalczyli Holendrzy i Turcy. Niespodziewanie to ci drudzy lepiej rozpoczęli spotkanie inaugurujące mistrzostwa Europy. Tureccy siatkarze wykorzystali słabość holenderskiego rozgrywającego i pewnie zwyciężyli w secie otwarcia. Druga partia była zdecydowanie bardziej wyrównana, jednak tylko do drugiej przerwy technicznej (15:16). Po regulaminowej przerwie Turcy wypracowali pewną przewagę (18:23), a prowadzenia, mimo małych problemów z przyjęciem w końcówce seta, nie stracili do końca tej odsłony meczu. Trzeci set okazał się przełomowy dla Holendrów, którzy podnieśli się po porażce i znacznie poprawili swoją grę. Reprezentacja Turcji nie potrafiła się przeciwstawić holenderskim siatkarzom, przez co ci przedłużyli losy meczu, jednak nie potrafili pójść za ciosem i to Turcy triumfowali w całym spotkaniu.